NBA. Sromotna porażka Wizards, słaby Gortat

Koszykarze Washington Wizards przegrali wyjazdowy mecz z Utah Jazz 93:114. Tym samym Czarodzieje ponieśli już czwartą porażkę z rzędu w rozgrywkach NBA. Słabe spotkanie w ekipie gości rozegrał Marcin Gortat, który w ciągu 18 minut spędzonych na parkiecie zdobył zaledwie 8 punktów i zebrał 4 piłki.

Na początku pierwszej kwarty nasz rodak szybko zaliczył 4 oczka, asystę i wszystko wskazywało na to, że będzie miał za sobą udane spotkanie. Gortat błyskawicznie jednak łapał faule i często zmieniał się z rezerwowymi Wizards. The Polish Hammer nie radził sobie także na tablicach. W przeciągu pięciu ostatnich meczów to już drugi występ łodzianina jedynie z 4 zbiórkami na koncie.

Czarodzieje rywalizację zaczęli od wysokiego tempa. W pewnym momencie prowadzili 14:8, ale Rodney Hood popisał się dwiema „trójkami” pod rząd. Przed zakończeniem pierwszej odsłony gry ten sam wyczyn powtórzył Raul Neto, a koszykarze Utah prowadzili 32:29. W drugiej kwarcie z dobrej strony pokazał się Shelvin Mack (10 oczek w tej odsłonie), który podczas całego spotkania gromił obronę przyjezdnych swoją skutecznością. Po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 56:48.

Cała trzecia kwarta została opanowana przez podopiecznych Quina Snydera. Mack z pomocą Derricka Favorsa i Gordona Haywarda doprowadzili do 20-punktowej przewagi (88:68). W ostatniej odsłonie John Wall zdobył aż 15 oczek, ale nie wpłynęło to już na losy spotkania. Rywalizacja ostatecznie zakończyła się wynikiem 114:93 dla gospodarzy.

Zawodnikiem meczu został Shelvin Mack, który rozegrał najlepsze zawody w swojej karierze. W ciągu 35 minut spędzonych na boisku rzucił 27 punktów i rozdał 4 asysty. Utah Jazz plasuje się na 9. pozycji w tabeli Konferencji Zachodniej.

Po stronie gości dobrze zaprezentował się John Wall (24 oczka, 9 asyst). Wizards, po czwartej porażce z rzędu, zajmują 10. miejsce w Konferencji Wschodniej i mają na swoim koncie aż trzy wygrane mniej niż drużyna Detroit Pistons, która plasuje się na 8. pozycji. Kolejnym przeciwnikiem Czarodziei będzie ekipa Denver Nuggets.