MŚ w lekkoatletyce 2019. Marcin Lewandowski z brązowym medalem i rekordem Polski!

Marcin Lewandowski zdobył brązowy medal w biegu na 1500 metrów podczas mistrzostw świata w Doha! Przy okazji Polak ustanowił nowy rekord kraju.

To był wspaniały bieg w wykonaniu Marcina Lewandowskiego. Urodzony w Szczecinie zawodnik w swoim stylu na ostatnim okrążeniu przypuścił skuteczny atak. Szybko znalazł się na trzeciej pozycji i podjął próbę walki z Taoufikiem Makhloufim o srebro. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł jednak reprezentant Algierii.

Polakowi ostatecznie przypadł brązowy krążek, a ponadto pobił własny rekord kraju, pokonując dystans w czasie 03:31.46. Dla Lewandowskiego to jeden z największych sukcesów w karierze. Po raz pierwszy wywalczył medal na mistrzostwach świata na otwartym stadionie. Prze rokiem zajął drugie miejsce w hali w Birmingham.

Finał biegu na 1500 metrów wygrał bezkonkurencyjny w niedzielę Timothy Cheruiyot. Kenijczyk nie miał sobie równych, wyprzedzając na mecie kolejnych rywali o ponad dwie sekundy.