MŚ w kajakarstwie. Dorota Borowska z brązem w C1 200 m

Mogło być nawet srebro, ale brąz i tak jest ogromnym sukcesem. Dorota Borowska stanęła na najniższym stopniu podium mistrzostw świata w kajakarstwie. W olimpijskiej konkurencji C1 200 m po złoto sięgnęła Kanadyjka Laurence Vincent-Lapointe.

To trzeci medal dla Polski w mistrzostwach świata w portugalskim Montemor. Jego wartość jest jednak większa, a to dlatego, że Dorota Borowska startowała w olimpijskiej konkurencji C1 200 m. 22-latka z roku na rok robi ogromne postępy, a jeszcze niedawno nawet nie myślała o kanadyjce.

W dzisiejszym finale nasza zawodniczka płynęła w czołówce. 20 metrów przed metą przytrafiła się jej podpórka, co w ostatecznym rozrachunku mogło pozbawić Polkę srebrnego krążka. Na metę wpadła razem z Białorusinką Oleną Nazdrową. Sędziowie długo analizowali, która zawodniczka była trzecia, ale w końcu zdecydowali się przyznać dwa brązowe medale.

W C1 200 m złoto wywalczyła Kanadyjka Laurence Vincent-Lapointe. Druga finiszowała Rosjanka Olesja Romasienko.

Blisko podium była Anna Puławska. Na olimpijskim dystansie K1 500 m zawodniczka AZS-u AWF-u Gorzów zajęła czwarte miejsce. Przegrała z utytułowanymi rywalkami: Węgierką Danutą Kozak, Nowozelandką Lisą Carrington i Białorusinką Olgą Chudzienką. Do medalu Polce zabrakło niespełna sekundy.