MŚ piłkarek ręcznych. Horror z Angolą, jest trzecie zwycięstwo

Polskie piłkarski ręczne wygrały swoje trzecie spotkanie w trakcie odbywających się w Danii mistrzostw świata. W starciu z Angolą nie brakowało nerwów i niepotrzebnych błędów. Dobra postawa w drugiej połowie przesądziła jednak ostatecznie o triumfie biało-czerwonych 29:27.

Karolina ZalewskaZamiast „spacerku”, po raz kolejny byliśmy świadkami horroru z udziałem szczypiornistek reprezentacji Polski. Biało-czerwone, dzięki wczorajszemu remisowi Holandii ze Szwecją, wciąż mają szanse na awans do 1/8 finału z drugiego miejsca w grupie. Aby osiągnąć ten cel, dziś musiały uporać się z reprezentacją Angoli, a w piątek utrzeć nosa rozpędzonemu zespołowi Oranje.

Podopieczne Kima Rasmussena po raz kolejny rozegrały fatalną pierwszą połowę. Nieskuteczna w ataku była Klaudia Pielesz, a kilkuminutowy przestój przełamała dopiero Agnieszka Kocela. Po 10 minutach Afrykanki miały czterobramkową zaliczkę i nic nie zapowiadało szybkiej poprawy w grze reprezentacji Polski (3:7).

KudłaczAngolki nie zamierzały zwalniać tempa, a nawet zdołały powiększyć przewagę. W ofensywie niemal nie do zatrzymania była Natalia Bernardo. Przed przerwą nasze panie nieco poprawiły wynik, a trafienia Karoliny Kudłacz-Gloc i Anety Łabudy sprawiły, że w drugiej odsłonie podopieczne Kima Rasmussena musiały jeszcze odrobić trzy gole (12:15).

Chwila przerwy zaowocowała całkowitą metamorfozą biało-czerwonych. Przez obronę rzadziej przedzierała się Bernardo, a popis swoich nieprzeciętnych umiejętności rzutowych zaprezentowała najlepsza dziś na parkiecie Agnieszka Kocela (17:17).

Od tego momentu byliśmy świadkami zaciętej batalii bramka za bramkę. Za sprawą skutecznej w kontrataku Agnieszki Koceli prowadzenie Polek wzrosło do dwóch goli. Rywalki odpowiedziały skutecznie, jednak chwilę przed końcową syreną po raz kolejny uciszyła je Kocela, zapewniając 4. drużynie MŚ 2013 wygraną 29:27.

Polscy kibicePolskie szczypiornistki

Jutro nasze panie będą miały okazję do odpoczynku. W piątek zmierzą się z Holandią, a stawką meczu będzie drugie miejsce w grupie B.