Mecze towarzyskie. Emocji nie zabraknie

W dniu dzisiejszym reprezentacje narodowe w piłce nożnej rozgrywać będą spotkania towarzyskie. Zagrają również Polacy, ale na innych stadionach także powinno być ciekawie.

Reprezentacja Polski podejmie Szkocję. Niedawno okazało się, że oba te zespoły spotkają się również w grupie eliminacyjnej do mistrzostw Europy we Francji w 2016 roku. Nasza młodzieżówka zmierzy się z reprezentacją Litwy do lat 21. Wymagającego przeciwnika podejmie polska kadra U-20, która zagra z drużyną Włoch w tej samej kategorii wiekowej.

Kilka spotkań towarzyskich zapowiada się niezwykle interesująco. Mistrzowie Europy i Świata Hiszpanie podejmą Włochów. Będzie to okazja do rewanżu za pamiętny finał Euro 2012, w którym to La Furia Roja rozbiła swoich rywali aż 4:0.

Formę Francuzów sprawdzą inni finaliści MŚ w Brazylii – Holendrzy. Wymagającego przeciwnika wybrała sobie reprezentacja Niemiec. Podopieczni Joachima Loewa zmierzą się z Chile. Anglicy zagrają z Danią. Brazylijczycy będą zdecydowanymi faworytami w meczu z Republiką Południowej Afryki. Ciekawie powinno być także podczas spotkania Portugalii z Kamerunem. Ekscytująco zapowiada się potyczka rewelacyjnych w ostatnich kwalifikacjach do mundialu Belgów z czołową drużyną Afrykańską- Wybrzeżem Kości Słoniowej. Inne rzucające się w oczy mecze to: Czarnogóra- Ghana, Turcja- Szwecja, Rumunia- Argentyna, Ukraina- USA, Szwajcaria- Chorwacja oraz Irlandia- Serbia.

 Pasjonatów futbolu w wydaniu egzotycznym zainteresować mogą takie konfrontacje, jak: Kosowo- Haiti,  Senegal- Mali, Luksemburg- Wyspy Zielonego Przylądka, Maroko- Gabon czy Iran- Gwinea.

Spotkania towarzyskie:

Japonia – Nowa Zelandia

Indie – Bangladesz

Burundi – Rwanda

Gruzja – Lichtenstein

Iran – Guinea

Kongo – Libia

Kosovo – Haiti

Rosja – Armenia

Azerbejdżan – Filipiny

Litwa – Kazachstan

Zambia – Uganda

Bułgaria – Białoruś

Burkina Faso – Comoros

Mozambik – Angola

Albania – Malta

Algieria – Słowenia

Czarnogóra – Ghana

Grecja – Korea Płd.

Mauretania – Niger

RPA – Brazylia

Senegal – Mali

Węgry – Finlandia

Bośnia i Hercegowina – Egipt

Czechy – Norwegia

Izrael – Słowacja

Andora – Mołdawia

Cypr – Irlandia Płn.

Kolumbia – Tunezja

Macedonia – Łotwa

Namibia – Tanzania

Luksemburg – Wyspy Zielonego Przylądka

Turcja – Szwecja

Gibraltar – Estonia

Maroko – Gabon

Rumunia – Argentyna

Ukraina – USA

Austria – Urugwaj

Szwajcaria – Chorwacja

Belgia – WKS

Irlandia – Serbia

Niemcy – Chile

Walia – Islandia

Anglia – Dania

Australia – Ekwador

Francja – Holandia

Portugalia – Kamerun

Hiszpania – Włochy

Saint Lucia – Jamajka

Sport/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl