fot. PAP/EPA

ME w podnoszeniu ciężarów. Kłos i Piechowiak na podium

Kacper Kłos ze srebrem (kat. 85 kg), a Patrycja Piechowiak z brązem (kat. 69 kg). Biało-czerwoni wywalczyli dziś dwa medale trwających w Bukareszcie mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów.


W przypadku Kacpra Kłosa – obok wyniku – cieszy wiek zawodnika. 20-latek potwierdził potencjał, a uzyskane w dwuboju 342 kg wystarczyły do zajęcia drugiego miejsca. W kat. 85 kg do faworytów rywalizacji należał inny Polak – Krzysztof Zwarycz. Tym razem ubiegłoroczny wicemistrz świata formą nie zachwycił.

Po rwaniu na czele stawki był Gruzin Rewaz Dawitadze, który wypracował sporą przewagę nad Kłosem. Sztangista Tarpana Mrocza wynikiem 153 kg ustanowił nowy rekord życiowy. W podrzucie osiągnął 189 kg, co wystarczyło do obronienia pozycji medalowej. Tutaj najlepiej radził sobie Francuz Brandon Vautard. Rezultat 191 kg – przy słabszym wyniku w rwaniu – pozwolił na zajęcie trzeciej pozycji.

O podium do ostatnich chwil musiała walczyć Patrycja Piechowiak. W kategorii 69 kg zawodniczka Budowlanych Całus Nowy Tomyśl musiała wyprzedzić najlepszą w grupie B Tatię Lortkipanidze z Gruzji. Aby tego dokonać potrzebowała 117 kg w podrzucie. Udało się w ostatnim podejściu. Łączny wynik 215 kg dał brąz. Po złoto sięgnęła Szwedka Patricia Strenius (230 kg).

Do tej pory biało-czerwoni wywalczyli w Bukareszcie trzy krążki. Wcześniej złoto padło łupem Joanny Łochowskiej.

Sport.RIRM

drukuj