fot. twitter.com

Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk i Aleksander Wierietielny poprowadzą kadrę Polski

Justyna Kowalczyk nie kończy swojej przygody z biegami narciarskimi. Wraz z Aleksandrem Wierietielnym poprowadzi reprezentację Polski.

Rozmowy na temat przyszłości kobiecych biegów narciarskich w Polsce toczyły się od dwóch tygodni. Jedno było pewne, bez wielkich fachowców dyscyplina zostanie skazana na porażkę.

Trudno było wyobrazić sobie przyszłość tego sportu bez Justyny Kowalczyk. Czterokrotna triumfatorka Pucharu Świata i multimedalistka olimpijska – swoim doświadczeniem – będzie mogła podzielić się z młodszymi koleżankami, które o podobnych sukcesach dziś mogą tylko pomarzyć.

 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie PZN, „Aleksander Wierietielny został trenerem głównym Kadry Narodowej Kobiet w biegach narciarskich, natomiast Justyna Kowalczyk będzie pełnić funkcję asystenta trenera głównego”.

Przed duetem Wierietielny – Kowalczyk sporo pracy. W dniach 8-20 kwietnia w fińskim Levi odbędą się konsultacje szkoleniowe z częścią zawodniczek, wybranych w celu rozpoznania ich umiejętności. Ze szczegółami pobytu w Skandynawii 17 kwietnia zapozna się kierownictwo PZN. Celem będzie podjęcie wiążących, personalnych decyzji.

Sport.RIRM

drukuj