Podnoszenie ciężarów. Bonk mistrzem Europy, Michalski z brązem!

Bartłomiej Bonk sięgnął po złoty medal rozgrywanych w Tbilisi mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Polak w kategorii 105 kilogramów wyprzedził reprezentanta Mołdawii Adriana Zbirneę. Na najniższym stopniu podium stanął inny białoczerwony Arkadiusz Michalski.

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata wspaniałą formę potwierdził już w rwaniu. Po zaliczeniu 185-kilogramowego ciężaru Bonk prowadził na półmetku i zapewnił sobie mały złoty medal. Następnie Polak podrzucił 223 kg i z łącznym rezultatem 408 kg stanął na najwyższym stopniu podium.

9 kg gorszy rezultat od naszego zawodnika wywalczył drugi Mołdawianin Adrian Zbirnea. Mały złoty medal w podrzucie przypadł Arkadiuszowi Michalskiemu (227 kg). Pozwoliło to naszemu drugiemu reprezentantowi awansować z jedenastego miejsca na trzecie i sięgnąć ostatecznie po brązowy medal w dwuboju.