fot. PAP/Grzegorz Michałowski

ME siatkarek 2021. Polki świetnie zainaugurowały turniej! Wygrana z Niemkami

Reprezentacja Polski w bułgarskim Płowdiw pokonała Niemki w pierwszym meczu grupy B mistrzostw Europy. „Biało-Czerwone” po niezwykle zaciętym spotkaniu wygrały 3:1 (25:22, 23:25, 25:21, 25:22).


Podopieczne Jacka Nawrockiego bardzo dobrze rozpoczęły imprezę odbywającą się w Bułgarii. W pierwszym meczu pokonały reprezentację trenowaną przez Felixa Koslowskiego 3:1. Najlepszą zawodniczką na boisku okazała się Magdalena Stysiak, która zdobyła aż 30 punktów.

„Biało-Czerwone” bardzo dobrze weszły w mecz. Szybko objęły prowadzenie 6:1. Z czasem zawody się wyrównały. Niemki nie były jednak w stanie odwrócić losów partii. Mimo że obroniły dwie piłki setowe, Magdalena Stysiak nie pozostawiła im żadnych nadziei i pewnie wykończyła atak przy stanie 24:22.

Druga odsłona od początku była bardzo wyrównana. Polki wypracowały trzypunktową przewagę (13:10), ale rywalki konsekwentnie finalizowały kolejne ataki i dobrze spisywały się w bloku. Ten okazał się kluczowy przy stanie 18:18, kiedy dwukrotnie zatrzymana została Zuzanna Górecka. Zachodnie sąsiadki nie oddały już inicjatywy i wygrały 25:23.

Siatkarki Jacka Nawrockiego dobrze rozpoczęły kolejną partię. Prowadziły nawet 8:3, ale później wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie „Biało-Czerwone” wygrały 25:21. Spory udział miał w tym selekcjoner, który często decydował się na trafione podwójne zmiany.

Ostatniego seta od trzypunktowej przewagi rozpoczęły Niemki. Magdalena Stysiak zaczęła jednak wyprowadzać swoją drużynę na prostą, a rywalki nie potrafiły wykończyć ataków. W połowie doszło do wyrównania, po którym Polki zaczęły uciekać. Do końca grały bardzo konsekwentnie w bloku i świetnie punktowały, wygrywając ostatecznie 3:1.

Kolejny mecz Polki rozegrają w piątek 20 sierpnia o godzinie 19.30. Naprzeciw nim stanie reprezentacja Grecji.

***

Polska – Niemcy 3:1

(25:22, 23:25, 25:21, 25:22)

Polska: Katarzyna Wenerska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Magdalena Stysiak, Maria Stenzel (libero) oraz Monika Jagła (libero), Malwina Smarzek-Godek, Julia Nowicka, Marta Pol, Martyna Grajber

Niemcy: Denise Imoudu, Camila Weitzel, Marie Schoelzel, Jennifer Janiska, Lina Alsmeier, Louisa Lippmann, Anna Pogany (libero) oraz Linda Block, Pia Kastner, Kimberly Drewniok, Hanna Orthmann

Sport.RIRM

drukuj