ME siatkarek 2021. „Biało-Czerwone” zwyciężyły z Hiszpanią

Polskie siatkarki pokonały w bułgarskim Płowdiw Hiszpanię 3:0 (25:15, 25:15, 25:8) w czwartym meczu grupy B mistrzostw Europy. „Biało-Czerwone” podczas turnieju nie przegrały jeszcze żadnego ze spotkań. Teraz czeka je rywalizacja z Bułgarią.

Podopieczne Jacka Nawrockiego kontynuują świetną passę. Po zwycięstwach z Niemkami (3:1), Greczynkami (3:0), a ostatnio także Czeszkami (3:1), przyszedł czas na rozprawienie się z zawodniczkami z Półwyspu Iberyjskiego. Istotną rolę odegrała w tym Malwina Smarzek-Godek, która zastąpiła Magdalenę Stysiak.

Atakująca już w pierwszym secie sfinalizowała 9 z 12  piłek. Hiszpanki nie potrafiły poradzić sobie z problemami z przyjęciem oraz wykańczaniem ataków, dzięki czemu selekcjoner kadry zdecydował się na danie szansy zawodniczkom rezerwowym. Z okazji skorzystała Martyna Czyrniańska. Debiutantka chwilę po wejściu na boisko zdobyła swój pierwszy punkt w kadrze, a w całym meczu uzbierała ich 12. Pierwsza część spotkania zakończyła się pewną wygraną Polek 25:15. Takim samym rezultatem zakończyła się druga odsłona, która na boisku była bliźniaczo podobna do poprzedniej.

Trzeci set był pewnym udokumentowaniem przewagi „Biało-Czerwonych”, które czuły się swobodnie i bez problemu punktowały rywalki. Od stanu 9:6 tylko dwukrotnie pozwoliły Hiszpankom na skuteczne sfinalizowanie akcji. Ostatecznie wygrały więc 25:8.

Jest to czwarte zwycięstwo Polek w czwartym meczu grupy B. Teraz zawodniczki Jacka Nawrockiego zmierzą się z Bułgarkami. Spotkanie odbędzie się w środę.