fot. PAP/Marcin Bednarski

Marcin Lijewski został trenerem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował, że nowym trenerem „Biało-Czerwonych” został Marcin Lijewski. Były wicemistrz świata zastąpił tymczasowo pełniącego tę funkcję Bartosza Jureckiego. Celem nowego selekcjonera jest awans na mistrzostwa Europy 2024.


W lutym ZPRP ogłosił, że nie przedłuży umowy z dotychczasowym trenerem reprezentacji, Patrykiem Romblem. Decyzję podjęto po nieudanych mistrzostwach świata. Tymczasowym szkoleniowcem mianowano Bartosza Jureckiego, który poprowadził kadrę w dwóch meczach eliminacyjnych do Euro 2024. W tym czasie Związek rozmawiał z potencjalnymi kandydatami. Ostatecznie zdecydowano się na powierzenie reprezentacji Marcinowi Lijewskiemu.

To jedna z najważniejszych postaci polskiej piłki ręcznej. Doskonały zawodnik, organizator, pasjonat i trener. Ma charyzmę, wiedzę i doświadczenie. Jestem przekonany, że uda mu się zrealizować postawione przed nim cele. Zrobimy wszystko, by zapewnić trenerowi i reprezentacji jak najlepsze warunki pracy. Wierzę, że jego działania i zaangażowanie przyniosą oczekiwane efekty, a drużyna przyjmie go z entuzjazmem” – podkreślił w komunikacie opublikowanym na stronie ZPRP prezes Związku, Henryk Szczepański.

Zadowolenia nie krył także nowy trener. Marcin Lijewski podziękował za zaufanie i zapewnił, że w nowej roli wykaże się ciężką pracą, która ma na celu osiągnięcie założonego celu.

„Piłka ręczna to całe moje życie. Właśnie rozpoczynam nowy, niezwykle ważny etap jako trener kadry narodowej. Dziękuję za powierzenie mi tej roli i zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale też wyzwanie – to ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko, by zrealizować postawione mi cele, zbudować silną i zdolną wygrywać z najtrudniejszymi przeciwnikami drużynę” – powiedział Marcin Lijewski.

Kontrakt z nowym selekcjonerem będzie obowiązywał do końca lutego 2028 roku. W przypadku uzyskania kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2028 w Los Angeles umowa automatycznie zostanie przedłużona do 31 sierpnia 2028 roku.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl