LŚ siatkarzy. Z Iranem o awans

Do końca fazy grupowej Ligi Światowej naszym reprezentantom pozostały do rozegrania cztery spotkania z Iranem. Zadecydują one, która z tych ekip będzie wyżej w tabeli grupy A, a być może także, która pojedzie na Final Four.

Z „polskiej” grupy do turnieju finałowego awansują trzy zespoły: dwie najlepsze drużyny oraz Włosi, którzy jako gospodarz mają zapewniony w nim udział.

W tej chwili biało-czerwoni, którzy do Iranu polecieli bez narzekających na ból pleców Bartosza Kurka i Mariusza Wlazłego, są na trzecim miejscu w tabeli, ale mają tyle samo punktów co zajmujący czwartą lokatę Brazylijczycy. Sytuacja Polaków jest o tyle lepsza, że mają o dwa mecze do rozegrania więcej.

„Canarinhos” zmierzą się w tym tygodniu z Włochami. Jeśli przegrają obydwa spotkania, to podopiecznym Stephane’a Antigi do pewnego awansu będzie brakowało jednego zwycięstwa w czterech meczach z Iranem.

Iran, który jest także potencjalnym rywalem Polaków w drugiej fazie grupowej wrześniowych mistrzostw świata, pokazał w tym sezonie, że może wygrać z każdym. W Teheranie spotkania przegrywali mistrzowie świata Brazylijczycy, czy wicemistrzowie Europy Włosi.

W tabeli grupy A siatkarze Iranu zajmują drugą lokatę i mają o dwa punkty więcej od Polaków.

Terminarz spotkań:

Iran – Polska 27 czerwca 2014r. godz. 18:30

Iran – Polska 29 czerwca 2014r. godz. 18:30

12osobowy skład reprezentacji Polski na mecze z Iranem:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Łukasz Żygadło

Atakujący: Grzegorz Bociek, Dawid Konarski

Środkowi: Piotr Nowakowski, Karol Kłos, Andrzej Wrona,

Przyjmujący: Mateusz Mika, Michał Ruciak, Rafał Buszek, Michał Winiarski

Libero: Paweł Zatorski

12osobowy skład reprezentacji Iranu na mecze z Polską:

Mehdi Mahdavi, Mojtaba Mirzajanpour, Mir Saeid Marouflakrani, Seyed Mohammad, Mousavi Eraghi, Adel Gholami, Armin Tashakkori, Shahram Mahmoudi, Amir Ghafour, Pourya Fayazi, Fahrad Ghaemi, Fahrad Zarif, Milad Ebadipour Ghara

PAP/Sport/RIRM

drukuj