Liga Narodów. Lewandowski zagrał po raz 100. w narodowych barwach

To był gorzki jubileusz. Robert Lewandowski po raz setny wystąpił w reprezentacji Polski, lecz ten szczególny dla siebie moment nie będzie dobrze wspominał. Kapitan kadry nie zdobył gola, a co gorsza – biało-czerwoni przegrali przed własną publicznością z Portugalią 2:3 w rozgrywkach Ligi Narodów.


Robert Lewandowski po raz kolejny zapisał się na kartach historii polskiego futbolu. Na Stadionie Śląskim – w obecności ponad 50-tysięcznej widowni – zaliczył setny występ w koszulce z orzełkiem na piersi. Tym samym dołączył do elitarnego, aczkolwiek bardzo skromnego, grona zawodników, którzy przynajmniej sto razy zagrali w narodowych barwach. Więcej meczów w reprezentacji Polski zanotowali jedynie Michał Żewłakow (102) oraz Jakub Błaszczykowski (103).

„Lewy” swojego jubileuszu nie będzie jednak najlepiej wspominał. Biało-czerwoni przegrali bowiem z Portugalią 2:3 w ramach Ligi Narodów, a kapitan kadry nie potrafił dojść do dogodnej sytuacji strzeleckiej i zakończył spotkanie bez zdobyczy bramkowej. Warto zaznaczyć, że piłkarz na co dzień występujący w Bayernie Monachium jest najskuteczniejszym graczem w historii polskiego futbolu w wydaniu reprezentacyjnym (55 goli).

***

Najwięcej występów w reprezentacji Polski:

1.   Jakub Błaszczykowski – 103 (21 goli)
2.   Michał Żewłakow – 102 (3)
3.   Robert Lewandowski – 100 (55)
3.   Grzegorz Lato – 100 (45)
5.   Kazimierz Deyna – 97 (41)

Sport.RIRM

drukuj