Liga Mistrzów. Real bezlitośnie wykorzystał błędy Bayernu

Real Madryt pokonał na wyjeździe Bayern Monachium 2:1 w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Na gola Joshuy Kimmicha odpowiedział tuż przed przerwą Marcelo. W drugiej połowie wygraną gościom zapewnił Marco Asensio, który wykorzystał olbrzymi błąd Rafinhy.

Mecz na początku był dość agresywny. Już w 8. minucie – w wyniku kontuzji – boisko musiał opuścić Arjen Robben, którego zastąpił Thiago Alcantara. Niespełna po pół godzinie gospodarze wykreowali sobie pierwszą klarowną okazję bramkową. James Rodriguez posłał świetną prostopadłą piłkę do Joshuy Kimmicha. Obrońca wbiegł w pole karne i mocnym uderzeniem wyprowadził Bawarczyków na prowadzenie.

Przed przerwą do siatki Królewskich próbował trafić Mats Hummels. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Robert Lewandowski zgrał futbolówkę do niemieckiego obrońcy, jednak ten w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę. W odpowiedzi Dani Carvajal zagrał do ustawionego na około osiemnastym metrze Marcelo. Brazylijczyk bez zastanowienia przymierzył z dystansu i wyrównał wynik spotkania.

Drugą odsłonę znacznie lepiej zaczęli przyjezdni. Rafinha posłał niedokładne podanie, które przechwycili zawodnicy Realu. Po dwójkowej akcji sam na sam ze Svenem Ulreichem znalazł się Marco Asensio, który pewnym strzałem posłał piłkę do siatki.

Stracony gol uaktywnił niemiecki zespół. Franck Ribery minął kilku rywali i uderzył z niedużej odległości, ale świetnym refleksem wykazał się Keylor Navas. Monachijczycy wciąż naciskali. W 67. minucie w polu karnym gości powstało zamieszanie. Ostatecznie Thomasowi Muellerowi we wpisaniu się na listę strzelców przeszkodził Robert Lewandowski, przez co wciąż na tablicy świetlnej widniało 1:2.

Hiszpanie próbowali odpowiedzieć. Karim Benzema zbiegł do prawej strony pola karnego, po czym oddał mocne uderzenie. W tej sytuacji czujność między słupkami zachował Sven Ulreich. Tuż przed końcem meczu do remisu mógł doprowadzić Robert Lewandowski. Polski napastnik w pojedynku jeden na jednego nie zdołał jednak pokonać Keylora Navasa.

Podopieczni Juppa Heynckesa, mimo długimi fragmentami lepszej postawy, zostali pokonani przez Real Madryt. Królewscy wykorzystali błędy Bawarczyków i są w lepszej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się 1 maja na Estadio Santiago Bernabeu.