Liga Mistrzów. Popis jednego aktora – Lionel Messi wprowadza Barcelonę do ćwierćfinału

Błysk geniuszu Lionela Messiego zapewnił FC Barcelonie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W rewanżowym spotkaniu z Chelsea Argentyńczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i miał udział przy golu Ousmane Dembele.

Na Stamford Bridge padł remis 1:1. Stawką pojedynku był awans do ćwierćfinału. Faworytem była Duma Katalonii. Chelsea nie ma ostatnio najlepszej passy. W ważnych spotkaniach ligowych uległo kolejno Manchesterowi United (1:2) i Manchesterowi City (0:1).

Barcelona zaatakuje od samego początku, Chelsea swojej szansy poszuka w kontrataku – taki scenariusz kreślili analitycy. Słusznie, jednak już w 3. minucie eksperckie zapowiedzi straciły na znaczeniu. Luis Suarez zagrał do Lionela Messiego. Argentyńczyk uderzył z ostrego kąta, a piłka wylądowała w siatce. Nie popisał się Thibaut Courtois. Bramkę śmiało można zaliczyć na konto belgijskiego golkipera.

Podrażnieni The Blues próbowali szybkiej odpowiedzi. Nic z tego, Duma Katalonii zadała kolejny cios. W 20. minucie Messi dojrzał niepilnowanego Ousmane Dembele, a ten potężnym strzałem podwyższył wynik na 2:0. Kolejna stracona bramka nie zniechęciła zawodników Antonio Conte. Przyjezdni atakowali, ale brakowało błysku. Najbliżej w doliczonym czasie pierwszej części spotkania był Marcos Alonso, który z rzutu wolnego trafił w słupek.

Po zmianie stron Chelsea kontynuowała ofensywę, jednak ponownie to Blaugrana była bliższa strzelenia gola. W 47. minucie Luiz Suarez dopadł futbolówkę i w sytuacji sam na sam okazał się gorszy od golkipera gości. Gdy wydawało się, że kontaktowe trafienie dla Chelsea wisi w powietrzu, gospodarze za sprawą Messiego po raz trzeci zmusili bramkarza rywali do kapitulacji. Lionel Messi wbiegł w pole karne i strzelił pomiędzy nogami Courtoisa.

Ernesto Valverde dokonał dwóch zmian, a gospodarze skupili się na zadaniach defensywnych. Piłkarzom The Blues brakowało pomysłu na rozmontowanie szczelnej obrony Barcelony. W 90. minucie szansę na bramkę honorową miał Antonio Rudiger, lecz Niemiec trafił w poprzeczkę. Ostatecznie Duma Katalonii wygrała 3:0 i awansowała do ćwierćfinału.

Barcelona jest ostatnim zespołem, który wywalczył awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Wcześniej tej sztuki dokonali: Juventus Turyn, Manchester City, Liverpool, Sevilla, Real Madryt, AS Roma i Bayern Monachium. Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek 16 marca. Pierwsze mecze tej fazy rozegrane zostaną 3 i 4 kwietnia.