Liga Mistrzów. Cristiano Ronaldo daje ćwierćfinał Juventusowi

Juventus Turyn odrobił z nawiązką straty z pierwszego meczu, pokonał na własnym terenie Atletico Madryt 3:0 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został strzelec wszystkich trzech goli Cristiano Ronaldo.

Gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić niekorzystny wynik z pierwszego meczu (0:2). Już w 4. minucie Giorgio Chiellini umieścił piłkę w siatce. Gol nie został jednak uznany, gdyż arbiter uznał, że Cristiano Ronaldo faulował bramkarza.

Po niespełna pół godzinie gry Bianconeri dopięli swego. Federico Bernardeschi zagrał w kierunku Portugalczyka, a ten pewnie „główkował”, pokonując bezradnego Jana Oblaka.

Podopieczni Massimiliano Allegriego nie odpuszczali, wciąż naciskając na broniące się Atletico. Przed przerwą ponownie przed szansą stanął Giorgio Chiellini. Tym razem Jan Oblak obronił strzał obrońcy.

Druga odsłona również zaczęła się od wielkich emocji. Cristiano Ronaldo uderzył głową po zagraniu Joao Cancelo. Futbolówka została wybita przez golkipera, ale sędzia przyznał bramkę Juventusowi. Piłka przy interwencji Słoweńca przekroczyła linię bramkową, dzięki czemu gospodarze odrobili straty z pierwszego spotkania.

Stara Dama na tym nie poprzestała. Świetną szansę miał Moise Kean. Napastnik znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nieczysto trafił w futbolówkę i spudłował.

W 84. minucie Angel Correa sfaulował we własnej „szesnastce” rozpędzonego Federico Bernardeschiego. Arbiter podyktował więc rzut karny dla gospodarzy. Kwestia awansu spoczęła na barkach Cristiano Ronaldo. Portugalczyk podszedł do piłki i pewnym uderzeniem pokonał Jana Oblaka, wprawiając kibiców w euforię. Atletico znalazło się poza burtą rozgrywek.