fot. PAP/Marcin Bielecki

Liga Konferencji Europy. Polskie kluby poznały potencjalnych rywali w 2. rundzie eliminacji

Raków Częstochowa w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy zmierzy się z FK Astana. Mecze odbędą się 21 i 28 lipca. Swoich potencjalnych rywali poznały także zespoły Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk. 


Wicemistrz Polski nie musi brać udziału w 1. rundzie eliminacji. W efekcie swoje mecze na arenie międzynarodowej Raków Częstochowa rozegra dopiero 21 i 28 lipca. Już teraz jednak zespół prowadzony przez Marka Papszuna poznał swoich rywali – Będzie to kazachska FK Astana.

Od 1. rundy zaczynają natomiast zespoły Pogoni Szczecin i Lechii Gdańsk. Zmierzą się oni z kolejno KR Reykjavik oraz Akademija Pandev. Jeśli polskie ekipy wyeliminują tych przeciwników, to trafią na znacznie poważniejsze wyzwanie. „Portowcy” zagrają bowiem z Broendby IF, a podopieczni Tomasza Kaczmarka staną naprzeciwko Rapidu Wiedeń. Pierwsze spotkania odbędą się w Szczecinie i w stolicy Austrii.

To jednak nie koniec polskich akcentów. Wylosowano także potencjalnych rywali dla Lecha Poznań, który 5/6 i 12/13 lipca zmierzy się z Karabachem Agdam. Przegrany pary znajdzie się w 2. rundzie eliminacji LKE. Tam zagra z kimś ze Slovanem Bratysława lub Dinamem Batumi.

Sport.RIRM

drukuj