Liga Europy. AS Trencin ze skromną zaliczką w Zabrzu

Górnik Zabrze w trudnym położeniu przed rewanżem w Trenczynie. Trójkolorowi przegrali pierwszy mecz II rundy eliminacji Ligi Europy 0:1. Zwycięskiego gola dla rywali zdobył w 39. minucie Philip Azango.

Podopieczni Marcina Brosza nie przystępowali do rywalizacji jako faworyci. W I rundzie eliminacji Ligi Europy ogromne problemy sprawiła im aktualnie najsłabsza drużyna ligi mołdawskiej. Teraz Górnik miał napisać nową, zupełnie inną historię.

Miejscowi byli aktywni w ataku, czego przejawem była sytuacja z 13. minuty. Zamieszanie w polu karnym rywali mógł wykorzystać Igor Angulo, ale na drodze stanął mu bramkarz AS Trencin. Słowacki zespół szybko zdołał się odpłacić. W pojedynku sam na sam Philip Azango nadział się na Tomasza Loskę. Wciąż bez bramek!

Golkiper Trójkolorowych coraz częściej musiał interweniować. W 39. minucie centrował Hamza Cataković, a drugi raz stuprocentowej okazji Azango zmarnować nie mógł.

Górnik mógł wyrównać zaraz po przerwie. Jesus Jimenez otworzył drogę do bramki Danielowi Smudze, a ten – zamiast do siatki – huknął nad poprzeczką. Gospodarze wreszcie złapali wiatr w żagle. Swojej szansy szukali Szymon Żurkowski i Igor Angulo. Minimalnie niecelnie z rzutu wolnego uderzał Daniel Liszka.

W doliczonym czasie gry w pole karne dośrodkował jeszcze Angulo, ale Dani Suarez minął się z piłką. Wynik 0:1 nie jest korzystny dla zabrzan, których teraz czeka rewanż na wyjeździe.