Liga Europejska. Legia znalazła pogromcę!

Warszawska Legia zakończyła serie zwycięstw w europejskich pucharach. Dziś na wyjeździe poległa 0:1 z KSC Lokeren. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Hans Vanaken.

Orlando Sa Jakub RzeŸniczak  Mijat MaricBramka dla gospodarzy padła już w 7. minucie meczu. W środku pola karygodnego błędu dopuścił się Ivica Vrdoljak, tracąc piłkę. Gracze belgijskiej drużyny pobiegli do kontry, którą przeprowadzili w iście klasyczny sposób.  1:0! Po straconym golu to podopieczni Henninga Berga przejęli inicjatywę. Ataki przyjezdnych były jednak bardzo szarpane, przez co nie mogli skonstruować dogodnej sytuacji do wyrównania. Dla Belgów, którzy byli przygotowani na grę z kontry, była to woda na młyn. W 23. minucie Dusan Kuciak uratował Legię. Szybki atak przeprowadzili gospodarze i dziwi fakt, że nie doprowadzili akcji do końca. Oddali bowiem strzał z dwudziestu metrów, z którym poradził sobie Słowacki bramkarz. Odpowiedź Legionistów mogła być natychmiastowa, ale Łukasz Broź trafił w poprzeczkę. Jeszcze dobijać próbował Jodłowiec, lecz uderzył nad bramką. W 37. minucie znów próbował defensywny pomocnik, piłka jednak minęła okienko bramki.

Jakub RzeŸniczakNa drugą połowę piłkarze stołecznego klubu wyszli nieco zdezorientowani. W 47. minucie świetną szansę zaprzepaścił Killian Overmeire. Trzy minuty później Nil De Pauw nie odnalazł się w dogodnej sytuacji, którą sprawili mu obrońcy w zielonych koszulkach. W 53. minucie Ondrej Duda spudłował z 5 metrów. Dużą role w tej sytuacji odegrał Michał Żyro, który pojawił się na boisku od 46 minuty. Mecz z każdą minutą nabierał przysłowiowych rumieńców. Kolejną akcję przeprowadzili Legioniści, ale i tym razem w światło bramki nie zdołał trafić jakub Rzeźniczak. Ostatni kwadrans, to próby warszawiaków, ale i huraganowe kontry Lokeren. Wynik do końca jednak nie uległ zmianie. Legia przegrała pierwszy mecz w tegorocznej Lidze Europejskiej. Ta porażka niczego złego „Dumie Stolicy”  nie zrobiła, albowiem zachowała ona 1. miejsce w tabeli grupy L.