Liga Europejska. Awans Borussii i niesamowita pogoń Manchesteru United

Borussia Dortmund nadal liczy się w walce o wygraną w Lidze Europejskiej. Piłkarze Thomasa Tuchela pokonali w dwumeczu FC Porto 3:0. Awans do 1/8 finału wywalczył także Manchester United. Czerwone Diabły wygrały przed własną publicznością z FC Midtjylland 5:1 i z nawiązką odrobiły straty z pierwszego starcia. Z rozgrywkami pożegnała się ACF Fiorentina. Drużyna Jakuba Błaszczykowskiego uległa na wyjeździe Tottenhamowi Hotspur 0:3.

W kadrze Borussii Dortmund zabrakło Łukasza Piszczka, jednak podopieczni Thomasa Tuchela poradzili sobie bez jednego z bohaterów pierwszego meczu. Piłkarze BVB skromnie pokonali FC Porto 1:0 i zagwarantowali sobie udział w kolejnej fazie rozgrywek. Jedyny gol padł po samobójczym trafieniu Ikera Casillasa.

Manchester United vs FC MidtjyllandManchester United rozgromił na Old Trafford FC Midtjylland aż 5:1. Anglicy musieli odrabiać straty od 28. minuty, kiedy to do siatki trafił Pione Sisto. Straty odrobił zawodnik… duńskiego klubu, Nikołaj Bodurow, który pokonał własnego bramkarza. Chwilę później jedenastki nie wykorzystał Juan Mata i do przerwy na tablicy widniał wynik 1:1. Druga odsłona spotkania to koncert gry Czerwonych Diabłów. Dwa gole strzelił 18-letni Marcus Rashford, a po jednym dołożyli Ander Herrera oraz Memphis Depay.

Wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy Tottenhamu Hotspur. Londyńczycy rozbili Fiorentinę aż 3:0. Najpierw w sytuacji sam na sam Cipriana Tatarusanu pokonał Ryan Mason. Po przerwie prowadzenie podwyższył Erik Lamela, a na koniec do własnej siatki trafił kapitan Fiołków, Gonzalo Rodriguez. W 74. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, ale nie zdołał on wpłynąć na losy spotkania.

Z rywalizacji o trofeum odpadło także Napoli. Włosi zremisowali na własnym stadionie z Villarrealem 1:1, ale porażka w pierwszym meczu (0:1) oznacza dla nich pożegnanie z rozgrywkami. Nadzieję w serca kibiców wlał Marek Hamsik, jednak w 59. minucie neapolitańczyków za burtę wyrzucił Tomas Pina.

​Rapid vs. ValenciaKolejne okazałe zwycięstwo odniosła Valencia. Podopieczni Garry’ego Nevilla rozgromili w dwumeczu Rapid Wiedeń 10:0. Po sześciu golach w pierwszym spotkaniu Nietoperze w rewanżu dołożyli kolejne cztery trafienia. Strzelanie w 59. minucie rozpoczął Rodrigo. Chwilę później do siatki trafił Sofiane Feghouli. Piłkarze z Hiszpanii nie zwalniali tempa i zdołali podwoić swój dorobek. Richarda Strebingera zdołali pokonać jeszcze Pablo Piatti oraz Ruben Vezo.

Niewielkim nakładem sił do kolejnej fazy awansował Liverpool. The Reds pokonali przed własną publicznością FC Augsburg 1:0. Już w 5. minucie bramkę na wagę awansu z rzutu karnego zdobył James Milner. Anglicy kontrolowali przebieg meczu i nie dali sobie wyrwać promocji do 1/8 finału Ligi Europejskiej.