Korea urwała punkty Rosji! Remis na zakończenie kolejki

W meczu kończącym pierwszą kolejkę spotkań piłkarskich mistrzostw świata Rosjanie zaledwie zremisowali z Koreą Południową 1:1. Po fatalnym błędzie bramkarza prowadzenie Azjatom dał Lee Keun-Ho. Po chwili wyrównującym trafieniem popisał się wprowadzony po przerwie Aleksandr Kierżakow.

Pierwszy kwadrans spotkania nie zachwycił. W poczynaniach obu drużyn brakowało dokładności i klarownych sytuacji. Z czasem inicjatywę przejęli Koreańczycy, którzy raz za razem ostrzeliwali bramkę Akinfiejewa. Próbami z dystansu golkipera CSKA Moskwa bezskutecznie próbowali zaskoczyć Heung-Min Son oraz Ja-Cheol Koo. „Sborna” odpowiedziała jedynie silnym uderzeniem Siergieja Ignaszewicza z rzutu wolnego, po którym z trudem interweniował koreański bramkarz.

Dynamicznie drugą połowę rozpoczęli podopieczni Fabio Capello. Najpierw groźnym strzałem z dystansu popisał się Fajzulin, po chwili niecelnie główkował Bieriezucki. Później spotkanie znów zaczęło przypominać nudne widowisko z pierwszej odsłony. Koreańczycy wciąż próbowali strzałów z dystansu, po których niepewnie dwukrotnie interweniował Akinfiejew. W 69. minucie po błędzie golkipera CSKA popularne „Tygrysy Azji” objęły prowadzenie. Zza pola karnego przymierzył Keun-Ho Lee. Z łatwym uderzeniem koreańskiego napastnika nie poradził sobie bramkarz „Sbornej”, który po fatalnym błędzie wbił piłkę do własnej siatki. Fabio Capello próbował odmienić losy spotkania przez wprowadzonych zmienników. Obok Dzagojewa, na murawie pojawili się Denisow i Kierżakow. Ten ostatni tuż po wejściu na boisko wpisał się na listę strzelców, wykorzystując ogromne zamieszanie w polu karnym przeciwników. Bardziej aktywni do ostatnich minut byli Rosjanie. W doliczonym czasie gry futbolówkę wzdłuż bramki zagrywał Kokorin, jednak żaden z jego partnerów nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Rosjanie zremisowali w swoim pierwszym mundialowym meczu z przeciętnymi Koreańczykami. Mimo to, cały czas mogą poważnie myśleć o awansie do 1/8 finału. W najbliższą niedzielę rywalem „Sbornej” będzie Belgia. „Tygrysy Azji” zmierzą się z reprezentacją Algierii.

Rosja – Korea Płd. 1:1 (0:0)
Rosja: Akinfiejew – Bieriezucki, Ignaszewicz, Jeszczenko, Kombarow – Fajzulin, Głuszakow (72’ Denisow), Żyrkow (70’ Kierżakow) – Samiedow, Kokorin, Szatow (59’ Dzagojew)
Korea Płd.: Jung – Lee, Y.-G. Kim, Hong (72’ Hwang), Yun – Ki, Han, Lee, Koo – Park (56’ K.-H. Lee), Son (84’ B.-K. Kim)