Grupa A. Ochoa show! Brazylia – Meksyk 0:0

Niespodzianką zakończyło się trzecie spotkanie w grupie A piłkarskich mistrzostw świata. Na stadionie Castelao w Fortalezie gospodarze turnieju – reprezentacja Brazylii bezbramkowo zremisowała z Meksykiem. Bohaterem spotkania został bramkarz gości Guillermo Ochoa, który rozegrał dzisiaj mecz życia i to głównie dzięki jego interwencjom „El Tri” mogli cieszyć się ze zdobytego punktu.

Luiz Felipe Scolari dokonał jednej zmiany w porównaniu z pierwszym meczem, w którym jego drużyna wygrała 3:1 z Chorwacją. Za Hulka desygnował na plac gry Ramiresa. Meksyk zagrał bez zmian. Miguel Herrera zaufał tej samej „jedenastce”, która pokonała Kamerun 1:0.

Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego toczyło się pod zdecydowane dyktando Brazylijczyków. Pięciokrotni mistrzowie świata osiągnęli przewagę, jednak nie potrafili udokumentować jej golem, choć okazjo do tego nie brakowało. Najbliżej szczęścia był w 44. minucie Paulinho, ale jego uderzenie z kilku metrów w świetnym stylu obronił Guillermo Ochoa. Wcześniej swoich szans szukali również między innymi Neymar, Marcelo czy Fred. Za każdym razem jednak na posterunku był golkiper „El Tri”. Goście z kolei próbowali odpowiadać strzałami z dystansu, lecz czujny w bramce Julio Cesar pewnie interweniował przy próbach rywali. Bramkarz kanadyjskiego Toronto szczególnie zaimponował w fantastyczny sposób, parując piłkę na rzut rożny po mocnym strzale Hectora Herrery. Ostatecznie pierwsza połowa mimo, że dostarczyła nam wielu emocji zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona pojedynku zaczęła się od ataków faworytów tego spotkania. W 48. minucie od utraty bramki uratował gości Francisco Rodriguez, który w ostatniej chwili sprzątnął w „szesnastce” piłkę sprzed nosa Neymarowi. Meksykanie odpowiedzieli dziesięć minut później. Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Herrera, jednak futbolówka minimalnie przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Cesara. W 69. minucie po raz kolejny wyśmienitą interwencja popisał się Ochoa. Po dośrodkowaniu Bernarda piłka spadła pod nogi Neymara, który natychmiast uderzył z woleja, ale Ochoa nie dał się zaskoczyć. Z każdą upływającą minutą mecz stawał się coraz ciekawszy. Zarówno jedna, jak i druga drużyna miały szanse na przechylenie szali zwycięstwa na własną korzyść. Bohaterem spotkania mógł zostać Thiago Silva. Stoper Paris-Saint Germain zmarnował stuprocentową sytuację, trafiając piłką z pięciu metrów wprost w rewelacyjnie spisującego się Ochoę. W doliczonym czasie świetną szansę miał jeszcze Raul Jimenez, ale na posterunku był Julio Cesar.

Sprawa awansu do fazy pucharowej wciąż pozostaje otwarta. Wiele będzie zależeć od jutrzejszego meczu Chorwacji i Kamerunu. Obie ekipy zagrają o pierwsze punkty w turnieju.

Brazylia – Meksyk 0:0

Brazylia: Cesar – Alves, Silva, Luiz, Marcelo – Paulinho, Gustavo – Ramires (Bernard 46’), Oscar (Willian 84’), Neymar – Fred (Jo 68’)

Meksyk: Ochoa – Rodriguez, Marquez, Moreno – Aguilar, Herrera (Fabian 77’), Vazquez, Guardado, Layun – Dos Santos (Jimenez 83’), Peralta (Hernandez 74’)

Żółte kartki: Ramires, Silva (Brazylia) oraz Aguilar, Vazquez (Meksyk)

Sędzia: Cuneyt Cakir (Turcja)