Już za tydzień początek zawodów PŚ w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim

Szesnastu polskich zawodników z mistrzem olimpijskim Zbigniewem Bródką na czele wystąpi na początku grudnia w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Tomaszowie Mazowieckim. Kibicom pokaże się wielu zawodników ze ścisłej czołówki światowej.


Na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim w dniach 7-9 grudnia zaprezentują się czołowi zawodnicy świata, również medaliści igrzysk olimpijskich z Pjongczang i Soczi. W tym gronie będą Polacy Zbigniew Bródka i Natalia Czerwonka.

Na listach zgłoszonych są rekordziści świata, m.in. na 1500 metrów Denis Juskow, na 500 metrów Paweł Kuliżnikow, czy na 10 km Ted-Jan Bloemen. Znanych nazwisk będzie zresztą więcej, jak choćby mistrzowie olimpijscy Håvard Holmefjord Lorentzen, Nana Takagi, czy Martina Sablikova – mówi Konrad Niedźwiedzki, były polski panczenista, dziś związany z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego.

W składzie polskiej ekipy, oprócz Czerwonki i Bródki, walczyć będą Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń, Karolina Gąsecka, Andżelika Wójcik, Kaja Ziomek, Marcin Bachanek, Artur Janicki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski, Artur Nogal, Artur Waś, Adrian Wielgat, Patryk Wójcik i Damian Żurek.

Liczymy na dobre występy naszych reprezentantów. Mamy w kadrze zarówno znane nazwiska, jak i młodych i bardzo obiecujących zawodników, jak choćby Karolina Bosiek, aktualna wicemistrzyni świata juniorek – dodaje Niedźwiedzki.

Oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na czwartek, 6 grudnia, w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, natomiast na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim rywalizacja rozpocznie się w dzień później. Codziennie od piątku do niedzieli grupa B rozpoczynać będzie rywalizację o godz. 9, a grupa A od 14.

Wciąż można jeszcze kupować bilety na imprezę. Z pewnością kibice łyżwiarstwa szybkiego będą zadowoleni, bo zawodów tej rangi nie było w Polsce od dziewiętnastu lat. Puchar Świata w Polsce mógł wrócić do kalendarza dzięki budowie nowoczesnej Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Sprzedaż całodziennych wejściówek – ceny zaczynają się już od 15 złotych! – trwa w portalu eBilet.pl, a także w sieci punktów stacjonarnych, m.in. we wszystkich salonach Empik w całej Polsce.

W sprzedaży są też bilety ulgowe przysługujące osobom niepełnosprawnym, uczniom, studentom oraz seniorom.

Natomiast dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Zapraszamy całe rodziny, bo łyżwiarstwo szybkie to niezwykle emocjonujący sport. Zapewniam, że nikt nie będzie się nudził – zapewnia prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch.

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim to pierwszy polski całoroczny tor łyżwiarski. Budowa obiektu trwała trzynaście miesięcy, a oficjalne otwarcie odbyło się w grudniu ubiegłego roku. Arena spełnia wszystkie wymogi Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej.

Biuro Prasowe PZŁS/Sport.RIRM

drukuj