El. MŚ koszykarzy. Polacy wykonali kolejny krok w stronę awansu

Polscy koszykarze pokonali na wyjeździe Holandię 105:78 i zrobili kolejny krok w stronę awansu na mistrzostwa świata. Największy udział w zwycięstwie miał Aaron Cel – autor 20 punktów.

Od pierwszych minut bardzo aktywny był Adam Waczyński. Mecz rozpoczął od trójki. Kiedy trafił ponownie, przewaga biało-czerwonych wzrosła do 9 oczek (2:11). Tutaj rywali stać było jeszcze na skuteczny pościg. Później piąty bieg wrzucił Aaron Cel i to jego celne rzuty dały nam prowadzenie 27:18.

Holendrzy nie mieli argumentów. W drugiej kwarcie z dystansu nie do zatrzymania byli Łukasz Koszarek, Aaron Cel i Adam Waczyński. Tej trójce pozazdrościł A.J. Slaughter, przez co na półmetku rywalizacji Polacy prowadzili 53:37.

Zaraz po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Na nic zdały się jednak rzuty Arvina Slagtera i Charlona Kloofa, bo w wybornej formie był dziś Cel. W czwartej kwarcie na parkiecie pojawili się rezerwowi. Mike Taylor sięgnął po Krzysztofa Sulimę, Michała Nowakowskiego i Łukasza Kolendę. Kiedy za trzy trafił Karol Gruszecki, biało-czerwoni przekroczyli magiczną granicę 100 punktów. Ostatecznie zwyciężyli 105:78. To ich piąta wygrana w tych eliminacjach.

W tabeli grupy J Polacy plasują się na trzecim miejscu. Teraz czeka ich spotkanie u siebie z Włochami, którzy dziś uporali się z niepokonaną dotąd Litwą.