Jaga znalazła pogromcę!

GKS Bełchatów wygrał na nowo otwartym stadionie w Białymstoku z miejscową Jagiellonią 1:0 w meczu kończącym 14. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Ślusarski. Bełchatowianie przerwali niesamowitą serię zawodników z Podlasia, którzy wygrali cztery pojedynki z rzędu.

Mecz zaczął się bardzo spokojnie z obu stron. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero w 20. minucie. Strzelał Mateusz Piątkowski – minimalnie niecelnie. W odpowiedzi akcję rodem z Santiago Bernabeu przeprowadzili zawodnicy przyjezdnych. Pierwsze skrzypce odegrał Michał Mak. Młody skrzydłowy w tempo zagrał do Łukasza Wrońskiego, ten przelobował bramkarza gospodarzy, a piłkę do pustej bramki wpakował Bartosz Ślusarski. Bełchatowianie mogli od razu podwyższyć prowadzenie, ale Wroński nie zdołał oddać strzału. W pierwszej połowie to podopieczni Michała Probierza zdominowali grę, ale nie zdołali potwierdzić lepszej dyspozycji.

Goście radzili sobie naprawdę dobrze, szczególnie w kontrze stwarzali zagrożenie pod bramką Jagi. W 61. minucie strzelał Patryk Tuszyński, ale Arkadiusz Malarz poradził sobie z tym uderzeniem. GKS grał bardzo mądrze, przyjmując białostoczan na swojej połowie i groźnie kontrując. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Michał Mak, który raz po raz rozmontowywał defensywę gospodarzy. Więcej trafień w stolicy Podlasia nie było i Jagiellonia przerwała ligową passę bez porażek, trwającą od 23 sierpnia.

Jagiellonia Białystok – GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
B. Ślusarski 22’

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski – Adam Waszkiewicz, Tomasz Porębski (78′ Przemysław Mystkowski), Sebastian Madera, Marek Wasiluk, Rafał Grzyb, Taras Romanczuk (55′ Jan Pawłowski), Nika Dzalamidze (84′ Przemysław Frankowski), Maciej Gajos, Patryk Tuszyński, Mateusz Piątkowski

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Błażej Telichowski, Paweł Baranowski, Adam Mójta, Patryk Rachwał, Damian Szymański (82′ Grzegorz Baran), Łukasz Wroński (69′ Andreja Prokić), Kamil Poźniak, Michał Mak, Bartosz Ślusarski

Tabela: [Ekstraklasa]