FIFA. Kolejny rekord – Polska na 6. miejscu w najnowszym rankingu!

Piłkarska reprezentacja Polski pobiła kolejny rekord. Tym razem znalazła się na szóstym najwyższym w historii miejscu w rankingu FIFA, dystansując potęgi.


Jeszcze w maju drużyna prowadzona przez Adama Nawałkę plasowała się z jedenastym wynikiem w zestawieniu. Miesiąc później wskoczyła do czołowej „dziesiątki”, a dziś awansowała już na szóstą pozycję, wyprzedzając Hiszpanię, Chile, Kolumbię, Francję oraz Belgię.

To największe osiągnięcie biało-czerwonych odkąd publikowany jest ranking FIFA, czyli od 1993 roku. Dzięki wygranej w Pucharze Konfederacji nowym liderem została reprezentacja Niemiec, która zdystansowała najlepszą dotychczas Brazylię. Na trzecie miejsce spadła natomiast Argentyna.

Spośród rywali Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata 2018, na czterdziestej drugiej lokacie znajduje się Rumunia. Czterdziesta siódma jest Dania, pięćdziesiąta czwarta Czarnogóra, siedemdziesiąta trzecia Armenia, zaś sto szósty – Kazachstan.

Kolejne notowanie zostanie opublikowane 10 sierpnia.

***

Ranking FIFA (stan na 06.07.2017):

1.   Niemcy – 1609 pkt.
2.   Brazylia – 1603
3.   Argentyna – 1413
4.   Portugalia – 1332
5.   Szwajcaria – 1329
6.   Polska 1319
7.   Chile – 1250
8.   Kolumbia – 1208
9.   Francja – 1199
10. Belgia – 1194

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl