Euroliga. Turów bliski końca, siódma porażka w rozgrywkach

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec wysoko przegrali przed własną publicznością z faworyzowaną Barceloną 65:104. Mistrzowie Polski ponieśli tym samym siódmą porażkę w rozgrywkach Euroligi i z najsłabszym bilansem plasują się na ostatnim miejscu w tabeli grupy C.

Fani koszykówki dawali zgorzelczanom niewielkie szanse na sprawienie sensacji i toczenie wyrónanej walki z hiszpańskim przeciwnikiem. Podopieczni Miodraga Rajkovicia szybko stracili dystans do rywali i nawet na chwilę nie zdołali objąć powadzenia. Po skutecznych akcjach Tony’ego Taylora i Damiana Kuliga Turów zbliżył się na 2 punkty, a pierwszą kwartę zakończył z minimalną stratą 16:20.

W drugiej odsłonie Barcelona zaczęła stopniowo odjeżdżać mitrzom Polski. Rewelacyjnie na parkiecie spisywał się Bostjan Nachbar, którego przyzwoitą postawą wspierał Maciej Lampe. Efektem dobrej gry Blaugrany było 16-punktowe prowadzenie. Do przerwy gospodarze zdołali rzucić zaledwie 27 oczek.

Trzecia kwarta przyniosła całkowitą deklasację. Zgorzelczanie nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z Barcą, w której wspaniałe zawody rozgrywali wcześniej wspomniany Nachbar, do którego dołączyli Ante Tomić i Mario Hezonja. Pojedynek zakończył się ostatecznie wysoką porażką Turowa. Goście nie odpuścili do sameg końca, a przekraczając granicę 100 punktów upokorzyli radzących sobie bez Mardy’ego Collinsa mistrzów Polski.

FC Barcelona z kompletem zwycięstw plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli grupy C. Podopieczni Miodraga Rajkovicia są ostatni i aby awansować do kolejnej rundy Euroligi muszą wygrać dwa ostatnie mecze, licząc przy tym na porażki Armani Mediolan.