fot. PAP/Leszek Szymański

El. MŚ 2022 – K. Bortniczuk: Nie wyobrażam sobie, by FIFA „wpuściła” Rosję bez baraży

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk zaznaczył, że nie wyobraża sobie, by przy niechęci Polski, Szwecji i Czech do gry z piłkarską reprezentacją Rosji w barażach mistrzostw świata ta ostatnia dostała się do turnieju. „Byłaby to niewyobrażalna kompromitacja” – ocenił.

Prezes PZPN, Cezary Kulesza, wcześniej przekazał – także za pośrednictwem Twittera – że w związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać meczu barażowego o awans na mundial z drużynową narodową Rosji. Na takim samym stanowisku stoją federacje Czech i Szwecji.

Kamil Bortniczuk pochwalił szefa PZPN, trenera biało-czerwonych, Czesława Michniewicza i kapitana kadry Roberta, Lewandowskiego.

„To wspólna, jednogłośna decyzja zarządu, piłkarzy i sztabu. Deklaruję wszelką pomoc sportowcom, którzy odmówią rywalizacji z Rosją, w przypadku objęcia ich jakimikolwiek konsekwencjami ze strony (tfu!) federacji!” – napisał minister sportu.

W internecie rozgorzała dyskusja, że w takiej sytuacji FIFA może przyznać „Sbornej” walkowery. Kamil Bortniczuk wyraził oburzenie na myśl o takiej możliwości.

„W sytuacji, gdy z Rosją nie zechcą grać także Szwedzi i Czesi – nie wyobrażam sobie, aby FIFA odważyła się na »wpuszczenie« Rosji na mundial bez baraży. W obecnej sytuacji byłaby to tak potężna kompromitacja, że aż niewyobrażalna” – podkreślił.

W czwartek piłkarskie federacje Polski, Szwecji i Czech poinformowały we wspólnym oświadczeniu przesłanym do FIFA, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę nie biorą pod uwagę wyjazdu do Rosji i rozgrywania tam baraży o awans na tegoroczny mundial w Katarze. Biało-czerwoni mieli grać w Moskwie 24 marca półfinał. W przypadku wygranej „Sbornej” na spotkanie decydujące przepustkę na MŚ 29 marca do Rosji miałby przyjechać zwycięzca meczu Szwecja – Czechy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl