Ekstraklasa. Zwycięstwa Cracovii i Lecha Poznań

27. kolejka PKO BP Ekstraklasy rozpoczęła się w piątek od wyjazdowego zwycięstwa Cracovii ze Stalą Mielec (2:1). W drugim spotkaniu Śląsk przegrał we Wrocławiu z Lechem Poznań (0:1).

Po przerwie na mecze reprezentacyjne PKO BP Ekstraklasa wznowiła rozgrywki spotkaniem Stali Mielec z Cracovią, które było rozgrywane w śnieżnej aurze. Początek rywalizacji odbywał się pod dyktando gości. I to oni w 11. minucie wyszli na prowadzenie. Rivaldinho „raboną” rozpoczął kontratak. Futbolówka trafiła do Kamila Pestki. Ten ruszył lewą stroną po czym oddał strzał, dzięki któremu krakowianie objęli prowadzenie.

Po pół godzinie gry arbiter podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Do „jedenastki” podszedł Sergiu Hanca. Strzał Rumuna został odbity przez Damiana Primela. Piłka zatrzymała się na linii bramkowej. Pierwszy dopadł do niej sam wykonawca stałego fragmentu gry, dzięki czemu Cracovia powiększyła przewagę.

W drugiej odsłonie Kamil Pestka za nadepnięcie przeciwnika został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartka. Mimo przewagi liczebnej gospodarze zdołali odpowiedzieć dopiero w samej końcówce spotkania. W piątej doliczonej minucie Maciej Domański wykorzystał rzut karny, ustalając wynik meczu na 1:2.

***

We Wrocławiu miejscowy Śląsk podejmował walczącego o mistrzostwo Polski Lecha Poznań. W pierwszej odsłonie niewiele się działo. Jedyną groźną sytuację wypracował „Kolejorz”, ale po podaniu Dawida Kownackiego Joao Amaral nie trafił w piłkę z bliskiej odległości. Druga połowa zaczęła się dużo bardziej interesująco. Najpierw uderzenie Kownackiego zostało wybite z linii bramkowej. Niedługo później Mickey van der Hart zagrał do Michała Skórasia. Ten ruszył prawą stroną, wpadł w pole karne i pokonał Michała Szromnika.

W 60. minucie Kownacki próbował wykończyć wrzutkę Pedro Rebocho, ale na wysokości zadania stanął golkiper Śląska. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale najlepszą próbą wykazał się Krzysztof Mączyński. Strzał pomocnika z dystansu przeleciał nad poprzeczką. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik się już nie zmienił, dzięki czemu podopieczni Macieja Skroży zwyciężyli 1:0.