Ekstraklasa. Wisła przerwała znakomitą passę Termaliki i opuściła strefę spadkową

Wisła Kraków pokonała na własnym boisku BrukBet Termalikę Nieciecza 2:0 w meczu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy. Oba gole dla Białej Gwiazdy zdobył Zdenek Ondrasek. Dzięki wygranej podopieczni Dariusza Wdowczyka opuścili strefę spadkową.

Wisła i Termalica przed piątkowym spotkaniem legitymowały się znakomitą serią bez ligowej porażki. Biała Gwiazda nie przegrała bowiem od czterech, a Słonie od siedmiu kolejek.

Denis Popovic Vlastimir JovanovicOd pierwszych minut Wiślacy ruszyli na bramkę Krzysztofa Pilarza. Goście byli jednak murem nie do przejścia. Dopiero w 26. minucie udało się krakowianom przebić przez defensywę rywali. W pole karne przyjezdnych piłkę zacentrował Patryk Małecki, a Zdenek Ondrasek główką pokonał źle interweniującego golkipera Termaliki. Pod koniec pierwszej połowy przebudzili się niecieczanie i rozpoczęli kontrofensywę. Po gwizdku kończącym pierwszą część spotkania przyjezdni schodzili jednak ze stratą jednego gola.

Tuż po zmianie stron Paweł Brożek mógł podwyższyć prowadzenie, lecz przytomne zachowanie Pilarza uratowało jego drużynę przed stratą kolejnej bramki. Po godzinie gry na listę strzelców mógł wpisać się Patryk Małecki. Pomocnik gospodarzy nieczysto jednak trafił w futbolówkę, a ta minęła się z bramką.

Zdenek Ondrasek Krzysztof PilarzChwilę później Małecki został sfaulowany w „szesnastce” zespołu gości. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ondrasek i po raz drugi w dzisiejszym meczu pokonał Pilarza. Po zdobyciu drugiego gola Wisła nie zamierzała tylko bronić korzystnego wyniku, lecz nadal nacierała na bezradnie radzących sobie piłkarzy Czesława Michniewicza. W końcówce akcje Białej Gwizdy nie były już tak groźne, w efekcie czego wynik nie uległ już zmianie.

Po zgarnięciu trzech punktów Biała Gwiazda awansowała na dwunaste miejsce w tabeli. Termalica natomiast, mimo pierwszej od ponad dwóch miesięcy ligowej porażki, pozostanie na trzeciej pozycji.