Ekstraklasa. Przełamanie Zagłębia Lubin, dwunasty remis w sezonie Piasta Gliwice

Po pięciu ligowych meczach bez wygranej piłkarze Zagłębia Lubin przełamali złą passę, pokonując w Łodzi ŁKS 2:0 w meczu otwierającym 16 kolejkę Ekstraklasy.  Dwunasty remis w sezonie zapisali na swoim koncie gracze Piasta Gliwice, dzieląc się punktami z Jagiellonią.

Na stadionie ŁKS spotkały się dwie drużyny, które szukały przełamania serii meczów bez zwycięstwa. Beniaminek z Łodzi w lidze po raz ostatni wygrał 20 sierpnia, zaś Zagłębie – 2 października.

Miedzowi bardzo szybko znaleźli drogę do bramki przeciwnika. W 9. minucie gry i zagraniu z rzutu wolnego w pole karne łodzian od wybitej piłki dopadł Tomasz Pieńko, kopnął w kierunki bramki, tor lotu futbolówki zmienił Bartosz Kopacz i tym sposobem goście objęli prowadzenie. W 25. minucie lubinianie mogli mieć już dwa trafienia przewagi, ale po zagraniu Serhija Bułecy w pole karne ŁKS nikt nie przeciął lotu piłki, która trafiła w słupek. Ten sam zawodnik w 49. minucie zagrał z daleka w pole karne gospodarzy, tam dopadł do futbolówki Aleks Ławniczak, który na raty z kilku metrów pokonał Aleksandra Bobka. Aktywny w tym spotkaniu Bułeca jeszcze kilkukrotnie uderzał na bramkę ŁKS-u, jednak golkiper beniaminka nie dał się już zaskoczyć. Swoją szansę miał także Dawid Kurminowski, jednak po ego strzale lewą nogą piłka odbiła się od słupka. Zagłębie, wygrywając w Łodzi, zakończyło serię pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Jagiellonia Białystok, która w ligowych meczach u siebie w sezonie 2023/2024 zanotowała komplet wygranych, w drugim piątkowym meczu podejmowała Piasta Gliwice, który w bieżących rozgrywkach zapisał na swoim koncie 11 remisów.

W 20. minucie blisko gola byli goście. Po wybiciu piłki głową przez obrońcę piłka trafiła pod nogi Jakuba Holubka, który z kilkunastu metrów trafił w słupek. W 43 minucie kolejną szansę wykreowali gliwiczanie. Damian Kądzior otrzymał podanie, wbiegł w pole karne i dośrodkował w kierunku długiego słupka, gdzie Michael Ameyaw z kilku metrów niecelnie główkował. Jagiellonia odpowiedziała szybkim kontratakiem tuż przed przerwą. Kristoffer Hansen próbował z okolicy 18 metra lobować bramkarza rywali, jednak uczynił to zbyt lekko.

W 69. minucie do siatki gospodarzy głową trafił Ameyaw, jednak w momencie dośrodkowania gracz Piasta znajdował się na pozycji spalonej. Od 73 minuty gliwiczanie musieli grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Afimico Pululu ujrzał Ariel Mosór. Białostoczanie próbowali wykorzystać ten fakt, ale ostatecznie nie znaleźli sposobu na defensywę i bramkarza rywali i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dla gliwiczan to już 12 podział punktów w obecnym sezonie ligowym. Jagiellonia straciła pierwsze punkty w bieżących rozgrywkach.