Ekstraklasa. Nudny remis przy Łazienkowskiej

Legia Warszawa już po raz drugi w tym sezonie nie potrafiła pokonać na własnym stadionie Arki Gdynia. Żółto-niebiescy, po wygraniu Superpucharu Polski, tym razem przywieźli z Łazienkowskiej remis 1:1.

Już w 3. minucie prowadzenie gościom dał Maciej Jankowski. Snajper Arki dobrze odnalazł się w polu karnym i pewnie pokonał Radosława Cierzniaka. Piłkarze Legii przez niemal całą pierwsza połowę nie mogli podnieść się po zadanym przez Jankowskiego ciosie. Długo bili głową w mur aż w końcu, w 45. minucie, do remisu doprowadził Michał Kucharczyk. W polu karnym futbolówkę głową zgrał Mateusz Wieteska, a skrzydłowy bez namysłu huknął wprost do siatki.

Po przerwie działo się już niewiele. Obie drużyny atakowały wolno i bez pomysłu. Brak klarownych sytuacji bił po oczach. Dość powiedzieć, że jedną z najciekawszych sytuacji na boisku było zawahanie Pawła Gila, czy podyktować rzut karny na Carlitosie.

Legia plasuje się na 3. miejscu. Do tej pory, podobnie jak druga Lechia Gdańsk, zebrała osiemnaście punktów. Arka zajmuje 9. pozycję z jedenastoma oczkami na koncie.