Ekstraklasa. Ligowa bezradność Lechii

Trwa zła passa Lechii Gdańsk. Po bardzo dobrym początku sezonu podopieczni Piotra Stokowca nie potrafią wygrać trzeciego ligowego meczu z rzędu. Tym razem białozieloni ulegli na wyjeździe Wiśle Płock 0:1. W drugiej połowie sędzia nie uznał dwóch trafień Flavio Paixao.

Jedyny celny strzał w pierwszej części gry goście z Gdańska oddali już w 6. minucie. Jego autorem był powracający po kontuzji więzadła Rafał Wolski. Jego uderzenie skutecznie obronił Bartłomiej Żynel. Następnie bliski szczęścia byli Michał Nalepa i Daniel Łukasik. Obaj trafiali jednak w słupek. Po drugiej stronie boiska swoich szans nie wykorzystali Dominik Furman i Karol Angielski.

Tuż po zmianie stron ponownie dobrze znalazł się Angielski, ale jego strzał okazał się zbyt słaby, by zaskoczyć Dusana Kuciaka. W 50. minucie Lukas Haraslin został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Flavio Paixao. Portugalczyk trafił w słupek i popisał się skuteczną dobitką. Arbiter nie uznał jednak bramki. Napastnik uderzył piłkę bezpośrednio zamiast zostawić ją kolegom i przez to złamał przepisy. Chwilę później kapitan Lechii ponownie miał dużą dozę pecha. Portugalczyk wykorzystał centrę z rzutu rożnego, ale zagrał piłkę ręką. Kwadrans przed końcem futbolówkę do siatki, po dośrodkowaniu Dominika Furmana, skierował Karol Angielski, dla którego było trafienie w trzecim kolejnym meczu.

Lechia pozostaje wiceliderem Ekstraklasy z osiemnastoma punktami na koncie. W następnej kolejce piłkarze Piotra Stokowca zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Wisła Płock zajmuje 11. pozycję z dorobkiem dziesięciu oczek. Wiślacy w kolejnej serii gier udadzą się na wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin.