Ekstraklasa. Druga „wtopa” Wasiljewa, remis Piasta ze Śląskiem

Piast Gliwice na własne życzenie podzielił się punktami ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni Dariusza Wdowczyka zremisowali na swoim terenie z zespołem Jana Urbana 1:1 w meczu 4. kolejki Lotto Ekstraklasy. W końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Konstantin Wasiljew. To druga, po pudle z wapna przeciwko Cracovii, zmarnowana przez Estończyka „jedenastka” w obecnym sezonie.

Gospodarze szybko chcieli zdobyć gola, który mógłby ustawić mecz. Uderzeniem z połowy boiska wysuniętego Jakuba Wrąbla próbował zaskoczyć Konstantin Wasiljew. Estończyk włożył w strzał zbyt wiele siły i futbolówka poszybowała ponad poprzeczką. Sposobu na młodzieżowego reprezentanta Polski nie znaleźli także Sasa Zivec i Martin Bukata.

Wrocławianie przetrwali napór rywali i za sprawą Marcina Robaka wyszli na prowadzenie. Były snajper Lecha Poznań popisał się celną „główką” po centrze z rzutu rożnego. W 29. minucie do remisu doprowadził Patryk Dziczek. Dopadł on do piłki wybitej przez Wrąbla i bez namysłu posłał ją w stronę bramki. Zasłonięty golkiper nie był w stanie skutecznie interweniować.

Po przerwie ponownie zaatakowali miejscowi. Dwukrotnie „oko w oko” z Jakubem Wrąblem stanął Sasa Zivec, ale górą z tych pojedynków wychodził Polak. Kolejne fragmenty gry nie były zbyt emocjonujące. Piast zdjął nogę z „gazu”, a rywale również nie kwapili się do ataku.

Gorąco zrobiło się w samej końcówce, gdy sędzia, po faulu Augusto na Martinie Konczkowskim, wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Konstantin Wasiljew. Pomocnik gospodarzy, podobnie jak w spotkaniu z Cracovią, posłał piłkę ponad bramką. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Śląsk z czterema oczkami na koncie plasuje się na dziesiątej pozycji w ligowej tabeli. Piast natomiast wywalczył do tej pory dwa punkty i zajmuje piętnaste miejsce.