Dwudniowe starcie dla Radwańskiej, Polka w II rundzie Wimbledonu!

Agnieszka Radwańska pokonała Andreeę Mitu 6:2, 6:1 i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. W niej rywalką Polki będzie Australijka Casey Dellacqua.

Rozpoczęte wczoraj spotkanie nawet na chwilę nie wymknęło się spod kontroli czołowej tenisistki świata. Rumunka wyrównany bój toczyła jedynie przez pierwsze cztery gemy. Później na korcie rządziła już tylko Isia, która wygrywając cztery kolejne starcia, objęła prowadzenie w meczu 1:0.

Drugiego seta Radwańska rozpoczęła od prowadzenia 5:0, raz za razem przełamując rywalkę. Mitu własny serwis obroniła jedynie w szóstym gemie. Ostatecznie partia zakończyła się kolejnym pewnym triumfem Polki, tym razem 6:1.

W II rundzie rywalką naszej tenisistki będzie Casey Dellacqua. Na starcie turnieju Australijka pokonała w trzech setach Estonkę Anett Kontaveit.

A. Radwańska – A. Mitu 6:2, 6:1