Wimbledon: Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy

Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. W pierwszym meczu wygrał 7:6, 6:4, 6:4 z Niemcem JanemLennardem Struffem.

Początek dzisiejszego starcia był niezwykle wyrównany – obaj tenisiści grali gem za gem (2:2, 4:4, 6:6) i o wszystkim musiał zadecydować tie-break. W nim minimalnie lepszy okazał się Kubot (8:6), wygrywając ostatecznie całego seta 7:6.

Drugi set do złudzenia przypominał początek pierwszej partii. Znowu żaden z tenisistów długo nie potrafił przełamać rywala, dopiero w siódmym gemie ta sztuka udała się Polakowi. Potem sklasyfikowany na 72. pozycji w rankingu ATP Kubot wygrał swoje podanie i prowadził 5:3. Tak wypracowanej przewagi lubinianin nie wypuścił już z rąk, wygrywając tę partię 6:4.

Trzecia – i jak się okazało ostatnia – odsłona meczu miała wyrównany przebieg tylko do stanu 3:3. Później ćwierćfinalista ubiegłorocznego Wimbledonu najpierw przełamał serwis rywala, a następnie wygrał gema przy swoim podaniu. Polak do końca seta utrzymał swoje podanie i zwyciężył 6:4.

Kolejnym przeciwnikiem Polaka będzie Serb Dusan Lajović, który w pięciu setach pokonał Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza.