ATP Sydney. Świetny początek roku dla Kubota i Melo

Łukasz Kubot i Marcelo Melo triumfowali w turnieju rangi ATP rozegranym na kortach twardych w Sydney. W finale polskobrazylijska para pokonała Niemca JanaLennarda Struffa i Serba Viktora Troickiego 6:3, 6:4.


Zwycięzcy Wimbledonu z 2017 roku w znakomitymi stylu rozpoczęli zmagania w obecnym sezonie. Choć do rywalizacji w Sydney przystąpili jako główni faworyci do wygranej w całym turnieju, tak naprawdę trudno było powiedzieć, czego można się spodziewać po polsko-brazylijskiej parze.

Kubot i Melo w świetnym stylu dotarli jednak do finału, gdzie przyszło im się zmierzyć z duetem dość solidnych singlistów. Jan-Lennard Struff oraz Viktor Troicki, bo o nich mowa, tylko momentami byli równorzędnymi rywalami dla najwyżej sklasyfikowanych w rankingu ATP deblistów.

Wszystko zaczęło się od szybkiego przejęcia inicjatywy na korcie przez Polaka i Brazylijczyka. Kiedy w siódmym gemie oddali przeciwnikom tylko jeden punkt, losy seta były już w zasadzie przesądzone. Ostatecznie pierwszą partię zapisali na swoje konto, triumfując 6:3.

Druga odsłona spotkania miała bardziej wyrównany przebieg gry – obie pary pewnie utrzymywały własne podania. Dopiero przy stanie 3:3 Kubot i Melo uzyskali przełamanie, co – jak się później okazało – było kluczowe dla losów meczu. W dziesiątym gemie wygrali spektakularną wymianę przy siatce, w efekcie czego mogli się cieszyć ze zwycięstwa w całej imprezie (6:4).

Dla lubinianina i jego partnera był to już dziewiąty wspólny tytuł zdobyty w trzynastym rozegranym finale. W przyszłym tygodniu wezmą udział w wielkoszlemowym Australian Open.

***

Sydney (Australia), kort twardy, finał gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska, 1) / Marcelo Melo (Brazylia, 1) – Jan-Lennard Struff (Niemcy) / Viktor Troicki (Serbia) 6:3, 6:4

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl