Dakar 2018. Koniec rajdu dla Sonika

Koniec marzeń Rafała Sonika o podium w Rajdzie Dakar 2018. Podczas piątego etapu Polak złamał nogę i tym samym zakończył swoją przygodę w tegorocznej rywalizacji.


Licząca aż 770 kilometrów trasa nie okazała się szczęśliwa dla naszego rodaka. Choć Sonik przez większość czasu spisywał się całkiem dobrze, a w pewnym momencie zajmował nawet trzecią pozycję, na jednym z fragmentów oesu pechowo spadł z wydmy razem z quadem i uszkodził kolano. Polak ostatecznie dojechał do mety z dziesiątym czasem, ale szybko udał się do rajdowego ambulatorium na badania.

Te wykazały złamanie kości strzałkowej i piszczelowej. Lekarze zdecydowali następnie o przetransportowaniu pięćdziesięciojednolatka samolotem medycznym do szpitala w stolicy Peru – Limie. To oznacza, że dla Sonika zakończyły się już tegoroczne zmagania w Rajdzie Dakar. Po pięciu etapach krakowianin plasował się na wysokim, siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

W rywalizacji pozostaje natomiast drugi z polskich quadowców. Kamil Wiśniewski, bo o nim mowa, uzyskał jedenasty wynik i awansował w całym cyklu na dwudziestą pierwszą lokatę.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl