12 medal Polaków na ME, tym razem sztafeta 4x400m

Polska sztafeta 4×400 m mężczyzn w składzie Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina wywalczyła brązowy medal 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu. Przed biało-czerwonymi na metę dotarli Brytyjczycy i Rosjanie. 

Fenomenalnie spisał się szczególnie biegnący na ostatniej zmianie Jakub Krzewina, który na mecie o włos wyprzedził reprezentanta Francji. Nasz reprezentant dostał pałeczkę jako czwarty. I do ostatniej prostej utrzymywał tą pozycję, ale nie tracił dystansu do Francuza. Na ostatnich metrach stoczył z nim walkę ramię w ramię, ale na mecie okazał się lepszy o 0,04 s. 

Podopieczni Józefa Lisowskiego uzyskali wynik 2.59,85. Po raz ostatni Polacy medal w tej konkurencji zdobyli w 2006 roku. Brytyjczycy pokonali dystans w czasie 2.58,79, a Rosjanie – 2.59,38.

Był to dwunasty krążek wywalczony w Zurychu przez ekipę biało-czerwonych. Do tej pory medale zdobyli: złote – Adam Kszczot (RKS Łódź, 800 m) i Anita Włodarczyk (Skra Warszawa, młot); srebrne – Yared Shegumo (AZS AWF Warszawa, maraton) Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz, tyczka), Paweł Fajdek (Agros Zamość, młot), Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa, 800 m) i Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów, 3000 m z przeszkodami); brązowe – Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa, 800 m), Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań, młot), Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki, dysk) i Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa, kula). 

Tak udane mistrzostwa Polacy mieli po raz ostatni w Budapeszcie w 1966 roku. Wówczas reprezentacja przywiozła do kraju piętnaście krążków. Dwanaście medali było także w Sztokholmie (1958), a trzynaście w Belgradzie (1962).

PAP/Sport/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl