
Konferencja „Problem dechrystianizacji. Prześladowania za wiarę w Unii Europejskiej i na świecie”
W najbliższą sobotę – 19 listopada – w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbędzie się konferencja pt. „Problem globalnej dechrystianizacji. Prześladowania za wiarę w Europie i na świecie”. Jak zaznaczają organizatorzy, jest to próba zwrócenia uwagi na problem dechrystianizacji i prześladowania chrześcijan na przykładzie świata i Europy. Organizatorami konferencji są: grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, europoseł Beata Kempa, Centrum Ochrony Praw Chrześcijan oraz Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.











