Wójt Tuszowa Narodowego: Seksualizacja dzieci odciska piętno na całe życie. Mówimy temu stanowcze „Nie!”

Występujemy przeciw zgubnej ideologii i nie możemy dopuścić, by ona była wcielana w życie. Swoje przekonania opieramy nie tylko na zasadach moralnych i katolickiej nauce społecznej. Przecież międzynarodowe badania naukowe potwierdzają, że seksualizacja dzieci na wczesnym etapie ich rozwoju prowadzi do ich traumatyzacji, odciska piętno na całe życie. Mówimy temu stanowcze „Nie!” – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy, która jednoznacznie opowiedziała się przeciw ideologii gender.

A. Macierewicz o możliwym referendum ws. przymusowej relokacji imigrantów: Apelujemy do całego społeczeństwa, żebyśmy wszyscy razem zagłosowali przeciwko narzucaniu nam nieodpowiedzialnych, niesłusznych i niszczących naród polski decyzji

Referendum rozstrzygnie, czy naród polski zgadza się na to, żeby narzucać nam nielegalnych imigrantów, żeby Polska przyjmowała tych ludzi, których przyjmie z Afryki, z Azji czy z innych krajów Unia Europejska, a przede wszystkim Niemcy – powiedział Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu IX kadencji, były minister obrony narodowej, w czwartkowym felietonie „Głos Polski” w TV Trwam.

Wicemin. P. Ćwik o „Centrach 75 plus”: Ustawa ma stworzyć realne, dobre warunki dla osób powyżej 75. roku życia, które będą kompleksowo i całkowicie zaopiekowane przez system opieki zdrowotnej w Polsce

System, który jest zaproponowany w projekcie pana prezydenta, tworzy w każdym powiecie bądź w kilku mniejszych powiatach „Centrum 75 plus”. Będzie ono obejmowało opieką wszystkich seniorów z tego terenu. (…) Bardzo ważną rzeczą jest to, aby państwo zabezpieczyło finansowanie tego przedsięwzięcia, żeby powiaty same z tym nie pozostały – powiedział Piotr Ćwik, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP, w „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja.

Wicemin. A. Mularczyk o reparacjach wojennych: Bardzo ważne jest tworzenie międzynarodowej presji na państwo niemieckie

Bardzo ważne jest też mimo wszystko tworzenie pewnej międzynarodowej presji na państwo niemieckie, dlatego że nie chodzi tylko i wyłącznie o kwestie wyrównanie rachunku ekonomicznego. Chodzi tu też o pewne kwestie godności, równego partnerskiego traktowania naszych krajów, ale także właściwego opisywania historii II wojny światowej, bo Niemcy zaczynają widzieć siebie jako ofiary nazistów. W Niemczech powstaje wiele publikacji, które opisują niemiecki ruch oporu i bardzo wielu Niemców nie utożsamia się jako potomkowie nazistów, tylko oni widzą siebie jako potomków ofiar nazistów – powiedział Arkadiusz Mularczyk, wiceminister spraw zagranicznych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. 

B. Szydło: Unia Europejska chce stworzyć federalne państwo na taką modłę, jak życzą sobie tego przede wszystkim Niemcy

Europa w tej chwili przebudowuje pozatraktatowo – i to się dzieje niestety bardzo szybko, zaczyna przyśpieszać cały ten proces – ustrój Unii Europejskiej, chce stworzyć oczywiście federalne państwo na taką modłę, jak życzą sobie tego przede wszystkim Niemcy. W poprzednim miesiącu w PE swoją wizję Europy przedstawił Olaf Scholz i powiedział bardzo wyraźnie: „My nie chcemy, żeby już dłużej stosować prawo veta, bo to przeszkadza”. W czym to przeszkadza? Przeszkadza to przede wszystkim w realizowaniu traktatowych zasad, które bronią suwerenności państw narodowych – powiedziała Beata Szydło, była premier RP, poseł do Parlamentu Europejskiego, w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Ks. bp T. Bronakowski: Apostolstwo Trzeźwości w naszej Ojczyźnie co roku w trzecią sobotę i niedzielę czerwca pielgrzymuje do domu Jasnogórskiej Matki i Królowej

Apostolstwo Trzeźwości w naszej Ojczyźnie co roku w trzecią sobotę i niedzielę czerwca pielgrzymuje do domu Jasnogórskiej Matki i Królowej, aby właśnie w Jej ręce złożyć trudny problem plagi uzależnień, jaka dotyka Polaków. Przez Nią prosimy Jezusa, aby dał wolność wewnętrzną wszystkim zniewolonym pijaństwem, nikotynizmem, narkomanią, hazardem, pornografią i wieloma innymi nałogami – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych w felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam.

Min. K. Bortniczuk: Walczymy o większe środki, aby polscy sportowcy mieli jak najlepsze warunki do przygotowań

Inwestujemy w upowszechnianie sportu (…). Ponad pół miliarda złotych wydamy w tym roku na różnego rodzaju programy upowszechniające, które są realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego, fundacje, stowarzyszenia – powiedział minister sportu i turystyki, Kamil Bortniczuk, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Zespół Wspierania Radia Maryja: Przybędziemy do Pani Jasnogórskiej, aby podziękować Jej za matczyną opiekę nad naszą rozgłośnią

Przybędziemy do Pani Jasnogórskiej, aby podziękować Jej za matczyną opiekę nad naszą rozgłośnią i innymi dziełami, które powstały i działają w klimacie stworzonym przez . Podziękujemy za to, że możemy każdego dnia uczestniczyć w formacji religijnej i patriotycznej prowadzonej przez kapłanów naszej rozgłośni. To dziękczynienie będzie jeszcze silniejsze, jeśli sobie wyobrazimy, jak ubodzy duchem bylibyśmy w Polsce, gdyby tych dzieł nie było – podkreśla w swoim najnowszym komunikacie Zespół Wspierania Radia Maryja.

Dr D. Żuchowska o egzaminach pielęgniarskich: Osoba, która uzyskuje na AKSiM tytuł licencjata, jest już dobrze przygotowana do wejścia na rynek pracy

Za nami zakończenie pierwszej edycji studiów licencjackich na kierunku pielęgniarstwo i rozpoczął się bardzo ważny czas egzaminów dyplomowych -mówiła dr Dorota Żuchowska, profesor oraz dziekan Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. Wskazała, że studentki, które kończą teraz licencjat, musiały wiele przejść przez te trzy lata, ponieważ program pielęgniarstwa jest wymagający. To są nie tylko wykłady, nie tylko ćwiczenia, ale także zajęcia praktyczne w szpitalach, domach pomocy społecznej, w hospicjach (…), a osoba, która uzyskuje tytuł licencjata, jest już dobrze przygotowana do wejścia na rynek pracy.

Wicemin. M. Woś o przymusowej relokacji migrantów: Nie może być tak, że Polska ma być obciążana za idiotycznie skrajną politykę Niemców, Szwedów, Francuzów i Belgów

My prowadzimy inną politykę. Wielokrotnie byliśmy atakowani przez różne gremia unijne (…), wytykani jako ci, którzy nie mają serca i nie współczują ludziom, a to jest bzdura – powiedział wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

D. Tarczyński o aferze korupcyjnej w PE: Trzeba to bagno osuszyć

Nie odpuszczę wyjaśnienia tej afery. Będę dopytywał, kto pisał rezolucje, kto pisał poprawki przeciwko Polsce, czy brał za to pieniądze, od kogo brał pieniądze. Wszystko to Polacy muszą usłyszeć, aby zrozumieć, jakie mechanizmy działają w tej tzw. świątyni demokracji, która teraz jest po prostu gniazdem korupcji i trzeba to bagno osuszyć – mówił Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego, komentując w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja aferę korupcyjną w Parlamencie Europejskim, nad którą od niedawna próbuje się przejść do porządku dziennego.

Prof. P. Skrzydlewski: Opuszczenie i samotność są coraz częstszym doświadczeniem ludzi Zachodu

Opuszczenie i samotność są dziś coraz częstszym doświadczeniem ludzi Zachodu, którzy nie tylko wybrali egoistyczny model życia koncentrujący się na doznaniach hedonistycznych, ale także tych, którzy często z wygody i głupoty odrzucili od siebie dar przekazywania życia. Takie osoby nie mają obok siebie ani dzieci, ani wnuków, a tym, co ich żywego otacza, są tylko zwierzęta domowe, które traktowane są przez nich jak towarzysze życia – powiedział prof. Paweł Skrzydlewski, filozof, rektor Akademii Zamojskiej, w felietonie „Spróbuj pomyśleć” na antenie Radia Maryja.