Prezes PGE: Kopalnia i elektrownia „Turów” dalej będą pracowały i zabezpieczały bezpieczeństwo energetyczne Polski. Nie zaprzestaniemy produkcji energii elektrycznej dla Polaków

Od początku nie uznawaliśmy zasadności jakichkolwiek zarzutów w sprawie decyzji środowiskowej. Mówimy dzisiaj o zarzutach do raportu o oddziaływaniu na środowisko, jakie miałyby podważyć koncesję, którą otrzymaliśmy do wydobywania do 2044 roku. Czekamy na dalsze rozstrzygnięcia, aczkolwiek chcę zapewnić wszystkich Polaków, że kopalnia i elektrownia będą dalej zabezpieczały bezpieczeństwo energetyczne Polski – wskazał Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej, podczas czwartkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

A. Macierewicz: Opozycja chce uniemożliwienia działania komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów, zakwestionowania ewentualnych wyników jej prac

Opozycja chce odrzucenia tego, co naprawdę działo się w Polsce przez wiele lat – a częściowo ma miejsce nadal – na rzecz wspierania agentury rosyjskiej nie tylko w sensie medialnym, ale także w podejmowaniu pewnych decyzji gospodarczych, społecznych, politycznych – powiedział Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu IX kadencji, były minister obrony narodowej, w środowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Dr L. Popek dla Radia Maryja: 95 procent Polaków zamordowanych na Wołyniu czeka na odnalezienie i ekshumację

W dalszym ciągu ponad 95 procent Polaków, którzy zginęli na Wołyniu, czeka na odnalezienie i ekshumację. W województwach tarnopolskim, lwowskim, stanisławowskim i poleskim nie było w ogóle ekshumacji, a zginęło tam około 70 tys. ludzi – mówił w rozmowie z redakcją informacyjną Radia Maryja dr Leon Popek, zastępca dyrektora Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej.

M. Karnowski dla wpolityce.pl: Dlatego właśnie tak wściekle od wielu lat atakują o. dr. Tadeusza Rydzyka

Zaproszony przez Akademię Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu miałem przyjemność poprowadzić zajęcia medialne dla kilku grup odbywających się tam wakacyjnych warsztatów zatytułowanych „Życie to… coś więcej!”. Po raz kolejny młodzież z całej Polski przyjechała do Torunia, by przez kilka dni uczestniczyć w zajęciach medialnych, muzycznych, kulturalnych i proobronnych. Były spotkania z interesującymi ludźmi, np. sportowcami – wskazał red. Michał Karnkowski w artykule dla wpolityce.pl.

Jubileusz 45-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile

Już jutro odbędzie się uroczystość jubileuszu 45-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Jak zaznaczają organizatorzy, jubileusz jest upamiętnieniem historii i dotychczasowych osiągnięć, a także umocnieniem współpracy z instytucjami i podmiotami, które na co dzień współpracują z pilskimi leśnikami. Uroczystość rozpocznie się polową Mszą św., po której nastąpią obchody oraz nadanie Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek imienia prof. Jana Szyszko i odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło i TV Trwam.

Wicemin. M. Małecki: Nasi poprzednicy sprzedali w ciągu ośmiu lat swoich rządów majątek narodowy w spółkach Skarbu Państwa za blisko 60 mld złotych

Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego zamiast skutecznie zarządzać polskim państwem, uszczelniać budżet, wprowadzać rozwiązania, które promują uczciwych przedsiębiorców – ciężko pracujących ludzi ryzykujących w biznesie po to, żeby rozwijać swoje firmy – tolerował rozwiązania, na których korzystali oszuści –  powiedział Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Wicemarszałek M. Pęk: Rząd PO-PSL prowadził politykę, która nie reagowała na realne problemy polskiego społeczeństwa, polskiej gospodarki, polskiego państwa

To była polityka nieskuteczna, pasywna, bez pomysłu, bez wizji. Przyczyniała się do nawarstwienia problemów. Dzisiaj, gdy popatrzymy z perspektywy kilku lat na rządy Zjednoczonej Prawicy, to zmagamy się z ogromnymi kryzysami. (…) Nie siedzimy jednak z założonymi rękami i nie zasłaniamy się tym, że pieniędzy nie ma i nie będzie, tylko realnie rozwiązujemy problemy Polaków – powiedział Marek Pęk, senator Prawa i Sprawiedliwości  i wicemarszałek Senatu w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia  Maryja.

O. Dawid Wilczyński CSsR dla „Naszego Dziennika”: Kiedy pytamy naszych studentów, co ich zainspirowało do aplikowania na AKSiM, to nieraz słyszymy, że były to właśnie warsztaty medialne

Są to więc nie tylko warsztaty medialne czy telewizyjne, lecz także warsztaty związane z prawem, z dyplomacją, fotografią. Są też warsztaty taneczne i związane z pilotowaniem statków bezzałogowych, które stanowią ogromną frajdę dla ich uczestników. (…) Dla najstarszych oferujemy zajęcia z geopolityki czy dyplomacji po to, aby potrafili oni lepiej zrozumieć otaczającą rzeczywistość – powiedział o. Dawid Wilczyński CSsR, kierownik warsztatów w AKSiM, w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

A. Maciejewski o Michale Kołodziejczaku: Sądzę, że z tego „bulteriera” szybko wyskoczy mały pudelek

Mamy odkrycie polityczne sezonu pana Donalda Tuska: „jedynką” w okręgu konińskim będzie pan Michał Kołodziejczak (…). Podejrzewam, że w założeniu pana Tuska ma dołączyć do pana posła Nitrasa i być „bulterierem”, który będzie atakował PiS i Zjednoczoną Prawicę. Sądzę, że z tego „bulteriera” szybko wyskoczy mały pudelek, który będzie niegroźny i nic złego nie zrobi – mówił Andrzej Maciejewski, politolog, ekspert Instytutu Sobieskiego, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Red. J. Maciejewski: W tym roku mamy szansę obronić Polskę przed zakusami dwóch mocarstw

Jesteśmy w przełomowym momencie historii. Zazwyczaj Polacy nie potrafili doprowadzać swoich zwycięstw do końca, a same zwycięstwa kosztowały sporo krwi. Tym razem możemy wygrać Polskę w zwykłej demokratycznej procedurze. Owszem, będą prowokacje medialne, do których dojdą kłamstwa na taką skalę, jaką trudno sobie wyobrazić (…). Politycy ugrupowania, które ma Polskę w sercu, mogą wygrać te wybory i już trzecią kadencję trzymać rzeczników obcych interesów w głębokiej opozycji – powiedział red. Jakub Maciejewski, publicysta i autor książki „Wojna. Reportaż z Ukrainy”, w sobotnich „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[JESTEM W KOŚCIELE] Kanon Rzymski, czyli o tym, jak pierwsi zostali ostatnimi

Msza Święta. Śpiew Sanctus („Święty, święty, święty…”) dobiega końca, słyszymy frazę „Ojcze nieskończenie dobry, pokornie Cię błagamy przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Pana, abyś przyjął i pobłogosławił te święte dary ofiarne…”. Wielu katolików może w ogóle nie kojarzyć tych słów (nawet tych najbardziej praktykujących), więc wypada wyjaśnić, że oznaczają one to, że celebrans użył I Modlitwy eucharystycznej, zwanej inaczej Kanonem Rzymskim, najstarszej modlitwy eucharystycznej w Kościele. Dlaczego jednak usłyszenie jej w naszych kościołach graniczy z cudem, a wielu wiernych może nawet nie mieć świadomości jej istnienia?

50 lat Domowego Kościoła. „We wspólnocie budujemy dobre środowisko dla wzrostu naszych dzieci” – świadectwo Adrianny i Michała Złochów

Był rok 1973, kiedy ks. Franciszek Blachnicki poszedł za Bożym impulsem i zorganizował pierwsze rekolekcje dla rodzin. Tak rozpoczęła działalność wspólnota Domowego Kościoła, czyli gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Dziś – według oficjalnych danych – wspólnota liczy ponad 44 tys. członków, w tym 4 tys. 652 kręgi, z czego 473 to kręgi istniejące poza granicami Polski. Z okazji 50-lecia rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie świadectwem podzielili się Adrianna i Michał Złochowie. Jak sami mówią, we wspólnocie budują dobre środowisko wzrostu dla swoich dzieci.