Kolejne kłamstwa. Rosyjski portal o „polskich obozach zagłady”

Portal „Russia Today” w jednym z artykułów napisał o „polskich obozach zagłady”. Sformułowanie ukazało się na portalu należącej do Federacji Rosyjskiej telewizji na dzień przed 72 rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Mecenas Lech Obara, przewodniczący Stowarzyszenia Patria Nostra, które walczy z podobnymi określeniami w mediach, mówi, że to celowe działanie Rosjan.

– Uważam, że oni świetnie wiedzą, kto stworzył obóz zagłady Auschwitz, ponieważ tam również w strasznych warunkach przebywali jeńcy sowieccy. Zginęło ich niemało. Traktuję to jako świadomą „wrzutkę”, która ma nam dokuczyć. To, że nie likwiduje się tego zjawiska, powoduje, że ono narasta i coraz szerzej w różnych krajach świata powtarza się to określenie. To świadczy o tym, że dotychczasowe działania rządu w postaci protestów dyplomatycznych nie przynoszą żadnego skutku. Uważam więc, że powinniśmy wejść na inny etap: wytaczania procesów. Przy czym szkoda, że to tylko nasza, indywidualna inicjatywa, za własne pieniądze staramy się zastąpić rząd – zaznacza mec. Lech Obara.

Przypomnijmy też, że szerokim echem odbijają się słowa szefa FBI, który w jednym z przemówień oskarżył Polaków o współudział w holokauście.

W związku z tym, w niedzielę ambasador USA w Polsce, Stephen Mull, został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie otrzymał notę z protestem i wezwanie do przeprosin.

RIRM

drukuj