Zebranie Plenarne KEP

Zagrożenia czystości wiary, które często nie są zauważane były tematem rozpoczętych dziś obrad biskupów w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Celem tego spotkania jest również podsumowanie spotkania z patriarchą Cyrylem I, podczas którego podpisano wspólne przesłanie dla biskupów z Polski i Rosji.

Spotkanie biskupów rozpoczęło się dziś o godz. 11.00  zakończy się w środę dwie godziny wcześniej niż zapowiadano o 14.00 konferencją prasową podsumowującą dwa dni wytężonej pracy.
<>
Rzecznik Episkopatu ks. Józef Kloch na spotkaniu z dziennikarzami  podkreślił, że jest to pierwsze zebranie plenarne po podpisaniu „Wspólnego przesłania do Narodów Polski i Rosji”.

– Wydarzeniem ostatnich miesięcy, tygodni była wizyta Cyryla I, patriarchy i podpisane „Wspólne przesłanie do Narodów Polski i Rosji”. To jest pierwsze zebranie plenarne wszystkich biskupów po podpisaniu tego wspólnego przesłania dotąd jeszcze zebrania wszystkich biskupów nie było, dlatego arc. Józef Michalik przekaże biskupom najważniejsze kwestie związane z rozmowami, jakie toczyły się między obydwoma delegacjami oraz te właśnie nieoficjalne rozmowy jakie toczyły się, które często są również szalenie ważne. Kwestie istotne również na tym spotkaniu to są kwestie związane z Rokiem Wiary.

Omówieniem ogólnopolskich program przedsięwzięć duszpasterskich związanych z nadchodzącym Rokiem Wiary zajmie się arc. Bp. Stanisław Gądecki. W kontekście tego omówione będą również zagrożenia ze stron różnych grup i zjawisk o niereligijnym wpływie.

– Będzie mowa m.in. o pewnych zagrożeniach czystości wiary. Różnego typu grupy są grupami, które nie reprezentują nauczania Kościoła, choć są krzykliwe, głośne, zauważane. To jednak musimy pamiętać, że nie reprezentują one stanowiska Kościoła Katolickiego w Polsce.

Dzisiejszy dzień zakończono wspólną mszą św., w Kościele przy ul. Żytniej, podczas której biskupi podziękowali za 30 lat pracy w obecnej siedzibie KEP. Z tej okazji również podczas obrad zaplanowano projekcje filmu przypominającego początki funkcjonowania domu biskupów.

 

Wypowiedź ks. Józefa Klocha

Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl