XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Kalisza

Do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybyła XI Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Wierni modlili się w intencji rodzin oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej. Hasło spotkania brzmiało: „Życie musi być zawsze przyjęte i chronione od poczęcia do naturalnej śmierci i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie”.

Centralnym punktem modlitewnego spotkania była Msza św., której przewodniczył ks. bp Stefan Regmunt, biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– W pierwszy czwartek miesiąca gromadzimy się u św. Józefa na modlitwie. Jak powiedziałem na wstępie chcemy pamiętać o naszych rodzinach. Chcemy modlić się o zdrową moralnie, religijnie rodzinę. Chcemy również prosić o taką rodzinę, która troszczyłaby się o to, aby zawsze chronić życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci i żeby była gotowa przyjąć każde życie, którym ich Bóg obdarzy – powiedział ks. bp Stefan Regmunt.

Przed Eucharystią odbyła się konferencja, w której udział wzięli: Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGo w Polsce i jej mąż Zbigniew Kaliszuk.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk powiedziała, że większość Polaków chce dziś bronić rodziny i życia. Dyrektor zwróciła uwagę, że nie są oni reprezentowani w instytucjach międzynarodowych czy ciałach, które rządzą.

– I dlatego właśnie powstała inicjatywa CitizenGo. To jest grupa ludzi, to jest internetowa platforma, która łączy ludzi po to, aby odwrócić te proporcje, aby pokazać rządzącym, podejmującym decyzje, że ludzie, którzy bronią rodziny i życia stanowią silną grupę. To jest odzwierciedlenie także tego, co pokazujemy dzisiaj. Jesteśmy we wspólnocie ludzi, którym zależy na tym, aby każde życie – tak, jak wzywał nas Ojciec św. Franciszek – było chronione, aby każde życie było przyjęte, a najlepszym miejscem, gdzie jest chronione jest rodzina – powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Transmisję pielgrzymki przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

 

drukuj