fot. Głos Ojca Pio/https://glosojcapio.pl

Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny

Przypada dziś wspomnienie kapucyńskiego świętego – Ojca Pio z Pietrelciny, charyzmatycznej postaci XX wieku, pierwszego kapłana stygmatyka, człowieka, który do dziś przyciąga zainteresowanie wielu osób. Jego spuścizna duchowa dotarła do nas poprzez świadectwa osób, które znały go osobiście, jak również poprzez jego listy, których zbiór 4 tomów ubogaca literaturę katolicką, wnosząc bogactwo spojrzenia dojrzałego człowieka w wierze na nasze chrześcijańskie życie.

Święty Ojciec Pio urodził się w Pietrelcinie 25 maja 1887 roku. W piętnastym roku życia zdecydował się poświęcić służbie Bożej w Zakonie Kapucynów. W 1910 roku przyjął święcenia kapłańskie. Osiem lat później, podczas modlitwy na chórze zakonnym, otrzymał stygmaty. Zmarł w San Giovanni Rotondo dnia 23 września 1968 roku. Został ogłoszony błogosławionym dnia 2 maja 1999 roku, a kanonizowany dnia 16 czerwca 2002 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z cyklem audycji „Święty Ojciec Pio”, w których poznajemy postać kapucyńskiego Stygmatyka. Program został zrealizowany w 2008 roku przez br. Pawła Teperskiego OFMCap dla Katolickiego Radia Ciechanów.

Audycje te, to próba przybliżenia postaci kapucyńskiego świętego, omówienie niektórych zagadnień związanych z jego życiem i posługą, jak również niektórych fenomenów mistycznych obecnych w jego życiu. Ilość nadprzyrodzonych darów, którymi obdarzył go Bóg, czyni z tego prostego kapucyna osobowość nieprzeciętną. Audycje te mają być również zaproszeniem do sięgnięcia po literaturę i pisma Ojca Pio w poszukiwaniu osobistego spotkania z miłością Boga w życiu każdego z nas. Świętość nie jest zarezerwowana tylko dla nielicznych, choć u niektórych przejawia się w sposób zdumiewający i cudowny, ale jest to dar i zaproszenie dla każdego ochrzczonego do budowania intymnej i osobistej relacji z Bogiem miłości. Świętość to jednocześnie wyzwanie, by współczesnemu światu nieść orędzie o miłości Boga do człowieka oraz o darmowym zbawieniu, które wysłużył dla nas Jezus Chrystus swoją śmiercią i zmartwychwstaniem.

Cykl audycji „Święty Ojciec Pio”:

  1. Życiorys św. Ojca Pio
  2. Eucharystia w życiu Ojca Pio 
  3. Sakrament pokuty i pojednania
  4. Tajemnica cierpienia
  5. Modlitwa w życiu świętego z Pietrelciny
  6. Cuda w życiu świętego kapucyna
  7. Anioły i demony w życiu Stygmatyka
  8. Powszechne powołanie do świętości

Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska/radiomaryja.pl

drukuj