fot. pixabay.com

„Wielki Post dla Życia” – młodzieżowa inicjatywa w trosce o nienarodzone dzieci  

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej ruszyło z wielkopostną inicjatywą modlitewną. To 960 godzin w intencji nienarodzonych dzieci i pokoju na świecie. Jak mówiła w rozmowie z Radiem Watykańskim Ewelina Wołoszyn, prezes KSM diecezji legnickiej, choć stawanie w obronie życia nie jest modne, to „chcemy dać to świadectwo, wierzymy, że sprawia ono dużo dobra”.  

„Wielki Post dla Życia” polega na zapewnieniu 24-godzinnej, nieustannej modlitwy każdego dnia w intencji nienarodzonych dzieci i pokoju na świecie w okresie Wielkiego Postu. Jest to szczególny czas w Kościele, ponieważ przygotowuje nas do najważniejszego święta, jakim jest Zmartwychwstanie Pańskie. Współorganizatorka akcji zwróciła uwagę, że modlitwa za nienarodzone dzieci oraz w intencji pokoju na świecie znajduje swój wspólny mianownik. Jak zaznaczyła, życie to największy dar dla człowieka i dlatego ktoś musi opowiedzieć się za bezbronnymi i niemającymi własnego głosu dziećmi w łonach swych matek.

„Naszym głównym narzędziem jest modlitwa, wierzymy, że to zaangażowanie wiernych pozwala na ocalenie niejednego życia, a także na zbudowanie więzi w naszym sercu z nienarodzonymi” – wskazała prezes KSM diecezji legnickiej.

Tego typu inicjatywy są bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych, teraz trafiły na podatny polski grunt ludzi zaangażowanych w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

Jako młodzi staramy się uświadamiać innych i sami siebie edukować, że stawanie w obronie życia jest bardzo ważne, mimo tego że czasami nie jest modne i że wydaje się, iż młodzież jest ukierunkowana w drugą stronę. Chcemy dawać to świadectwo, wierzymy, że to sprawia dużo dobra. To sprawia, że ludzie mogą na chwilę się zastanowić, zobaczyć człowieka młodego, może właśnie po tej drugiej stronie, pomyśleć, że rzeczywiście nasze działania mają głęboki sens – podkreśliła Ewelina Wołoszyn.

Organizowane są również modlitewnych flashmoby oraz w różnych dolnośląskich miejscowościach raz w tygodniu młodzież gromadzi się na Koronce do Bożego Miłosierdzia tak, aby wyjść też do innych ludzi.

Inicjatorzy „Wielkiego Postu dla Życia” zachęcają do włączenia się w modlitewne dzieło. Zostały jeszcze terminy, na które można się zapisać poprzez formularz dostępny na stronie 40dni.ksm.legnica.pl albo pod numerem telefonu 513 129 362. Godzinne spotkanie z Bogiem można spędzić na indywidualnym bądź grupowym odmawianiu różańca, koronki do Miłosierdzia Bożego, litanii lub innych modlitw. Organizatorzy zachęcają również, by w czasie zadeklarowanym rozważać Pismo Święte i uczestniczyć w Eucharystii.

Vaticannews/hli.org.pl

drukuj