fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wezwanie metropolity przemyskiego do modlitwy za Ojczyznę i Kościół

Metropolita przemyski ks. abp Adam Szal w liście do kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych zwrócił się z prośbą, „aby 11 listopada podjąć żarliwą modlitwę, ofiarować uczynki pokutne i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego”.

Jak zaznaczył duchowny, z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dziękujemy „Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za dar wolnej Polski” oraz z „wielką troską patrzymy na jej teraźniejszość i przyszłość”.

„W związku z tym zwracam się z prośbą i zachęcam wszystkich, aby 11 listopada podjąć żarliwą modlitwę, ofiarować uczynki pokutne i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny i Kościoła Świętego” – napisał ks. abp Adam Szal.

Poprosił kapłanów, aby „po Mszach świętej lub podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu odmówili stosowne modlitwy w intencji Ojczyzny oraz odśpiewali z wiernymi pieśń: +Boże coś Polskę+”.

„Modlitwę w intencji Ojczyzny należy również dołączyć do modlitwy wiernych” – zalecił ksiądz arcybiskup.

Wiernych metropolita prosi, aby w dogodnej porze w intencji Ojczyzny i Kościoła odmówili dziesiątek różańca; tajemnicę Zesłania Ducha Świętego.

„Niech ten dzień zjednoczy nas w duchowej trosce o losy naszego Narodu” – akcentował ks. abp Adam Szal.

PAP

drukuj