Regina Caeli z Ojcem Świętym Benedyktem XVI

Zbliżając się do końca tej uroczystej celebracji, zwracamy się z modlitwą do Matki Najświętszej, która w Turynie jest czczona jako główna Patronka, wzywana tytułem Matki Bożej Pocieszenia. Powierzam Jej to miasto i wszystkich, którzy w nim mieszkają. Czuwaj, o Maryjo, nad rodzinami i nad światem pracy. Czuwaj na tymi, którzy zagubili wiarę i nadzieję. Umacniaj chorych, więźniów i wszystkich cierpiących. Podtrzymuj, o
Wspomożycielko Chrześcijan, młodych, osoby w podeszłym wieku i przeżywające trudności. Czuwaj, o Matko Kościoła, nad pasterzami i całą wspólnotą wierzących, aby byli „solą i światłem” w społeczeństwie.Dziewica Maryja jest Tą, która bardziej niż ktokolwiek inny oglądała Boga w ludzkim obliczu Jezusa. Widziała Go dopiero co narodzonego, kiedy owinięty w pieluszki leżał w żłobie. Widziała Go dopiero co umarłego, gdy po zdjęciu z krzyża został owinięty w prześcieradło i zaniesiony do grobu. W Niej odcisnął się obraz Jej umęczonego Syna. Ale ten obraz został następnie przemieniony światłem Zmartwychwstania. W ten sposób w sercu Maryi jest przechowywana tajemnica oblicza Chrystusa, tajemnica śmierci i chwały. Od Niej zawsze możemy uczyć się patrzeć na Jezusa wzrokiem miłości i wiary, rozpoznawać w tym ludzkim obliczu Oblicze Boga.

Matce Najświętszej powierzam z wdzięcznością wszystkich, którzy pracowali przy organizacji mojej wizyty i wystawienia Całunu. Modlę się za nich, prosząc, aby te wydarzenia przyczyniły się do głębokiej odnowy duchowej.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl