Ważny głos wsparcia dla Kościoła w Polsce

Słowa zwierzchnika ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego to bardzo ważny głos wsparcia dla Kościoła w Polsce w czasie prób podważania przez media jego autorytetu – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

W liście do członków KEP ks. abp Światosław Szewczuk wyraził solidarność z Kościołem w Polsce i zaniepokojenie nasileniem ataków. „Jest nam bardzo przykro, iż z powodu słabości nielicznej grupy osób – cierpi cały Kościół, a poprzez manipulacje medialne podważany jest autorytet Przewodniczącego Episkopatu. Pragniemy wyrazić naszą solidarność” – napisał zwierzchnik ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego. WIĘCEJ 

Dodał, że swoją aktywność nasiliły środowiska, którym „bardzo zależy na tym, aby pomniejszyć moralny oraz społeczny autorytet Kościoła w Polsce, który na arenie międzynarodowej od wielu lat konsekwentnie broni moralnej stabilności oraz wymaga działań zgodnych z zasadami chrześcijańskimi, na których wyrastała Europa”.

– Bardzo cenny jest ten akt solidarności. Jest on wyrazem chrześcijańskiej, braterskiej miłości i solidarności w obronie Kościoła, który dla nas jest Mistycznym Ciałem Chrystusa i rzeczywistością świętą. Tymczasem to, z czym mamy do czynienia w chwili obecnej jest całkowitym przekreśleniem wizji Kościoła jako wspólnoty świętych, ukazywaniem Kościoła jako rzekomej instytucji patologicznych dewiantów. Nie waham się użyć takich słów, bo taki obraz Kościoła faktycznie się kreśli.  Wystarczy prosta statystyka – nieliczne przypadki pedofilii, które są napiętnowane przez Kościół jako grzechy odrażające, są marginalnym zjawiskiem w Kościele – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Obecnie można przedstawić nową globalną formę manipulacji, w którą wpisują się ataki medialne na Kościół i duchowieństwo w Polsce – dodaje ks. profesor.

– Warto się zastanowić nad tym, że podważenie autorytetu Kościoła zbiega się z globalnym atakiem na moralność chrześcijańską, zbiega się z globalnym atakiem po pierwsze – na życie ludzkie, a po drugie – na instytucje małżeństwa. Zbiega się też z atakiem na rozumienie sposobu uprawiania polityki i cały szereg innych kwestii życia publicznego. Moim zdaniem to wszystko służy jednemu: próbie obalenia autorytetu Kościoła po to, żeby móc bezkarnie dewastować zarówno człowieka, jak i jego wymiar społeczny – wyjaśnił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl